Inspirativní knihy pro podnikatele

Literárních titulů na téma podnikání vyšlo nespočet. Jak ale v tak široké nabídce knižního trhu vybrat knihu rozeznat kvalitní knihu od braku a vybrat tu, která pro vás může být opravdu obohacující? Na to jsme se zeptali samotných podnikatelů.

Richard Koch: Pravidlo 80/20

Kniha Richarda Kocha úspěšného britského podnikatele, odkazuje na tzv. paretovo pravidlo, které je možné aplikovat v celé škále ekonomických procesů, jehož si všiml ekonom Vilfred Paret. Podle něj je 80% výstupů výsledkem 20% vstupů.

Tato inspirativní kniha poukazuje na množství praktických příkladů, jak dosáhnout lepších podnikatelských výsledků s menším vynaložením úsilí, času a zdrojů a bude vám tak skvělým pomocníkem v podnikání.

 

W. Chan Kim, Renée Mauborgne: Strategie modrého oceánu

Kniha Strategie modrého oceánu je odpovědí na současné zostřování konkurenčního boje. W. Chan Kim a Renée Mauborgne ve své knize přináší soubor praktických rad a nástrojů, který podnikatelům umožní vyhnout se nelítostné konkurenci hledáním neobsazených trhů - neposkvrněných modrých oceánů.

John Vanhara: Podnikání v USA

John Vanhara se již od začátku své podnikatelské kariéry dělil o své zkušenosti a poznatky na svém blogu. Po několika úspěšných projektech v USA, sepsal nejdůležitější body pro začínající podnikatele v knize Podnikání v USA.

Pokud začínáte s podnikáním (nejen) v USA, je tato kniha výborným pomocníkem, nejde totiž jen o teoretickou četbu, ale o souhrn autorových reálných zkušeností.

Jason Fried, David Heinemeier Hansson: Restart

Restart je současný bestseller, který vyvrací všechny zavedené techniky managementu používané ve velkých firmách a ukazuje nové zákonitosti, které následně podkládá logickým výkladem.

„Dobrých knih o podnikání je v češtině velmi málo. Kniha Restart je ale vynikající výjimkou. Jako provokativní průvodce podnikatelským minimalismem zpochybňuje zažitá dogmata a místo nich nabízí jednoduše funkční řešení.“, hodnotí knihu recenze Roberta Vlacha.

I čeští podnikatelé se ale shodují, že je knížka minimálně přiměla zamyslet se nad způsobem své práce a nad svou dlouhodobější podnikatelskou vizí.

Diskuze k článku

Přidat komentář
V diskuzi není žádný příspěvek. Vložte první komentář.

Praktické návody se vším všudy

ROZJÍŽDÍTE PODNIKÁNÍ?

Balíček Můj iPodnikatel vám s tím pomůže!

Nápady na podnikání

 

Praktické návody

Přehledné e-booky vás krok po kroku provedou všemi administrativními nástrahami při rozjezdu podnikání. Nezapomenete na nic důležitého.

Informace pro podnikatele

 

Užitečné pomůcky

Online aplikace pro tvorbu podnikatelského plánu, vzory smluv a aplikace pro správu objednávek vám zjednoduší život.

Podnikatel prosperuje

 

Spousta inspirace

Každý měsíc vám dáme nové číslo e-magu Starting UP + přístup k jeho starším číslům, videím a do databáze podnikatelských nápadů.

 

Řekněte mi o Můj iPodnikatel víc

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.