Jihomoravské regionální finále ovládly školní lavice pro 21. století

Třetí regionální finále Soutěž a Podnikej se uskutečnilo v pondělí 12. prosince v Jihomoravském inovačním centru (JIC). Tohoto středoškolského regionálního finále se zúčastnili soutěžící z daného regionu, kteří zde prezentovali porotě své podnikatelské nápady. Vyhrál projekt Smart lavice, který vytvořili studenti brněnského EKO gymnázia Pavel Mrázek a Kryštof Otto Fučík. 

Soutěž a Podnikej je soutěž, která dává možnost začít studentům ze středních škol plánovat nebo už rozjet své vlastní podnikaní. Student se s originálním nápadem přihlásí na webových stránkách soutěže, a poté v osmi týdnech svůj nápad dolaďuje s přiděleným mentorem soutěže. „V této věkové skupině jsou studenti nesmírně kreativní a myslím si, že jejich nápady stojí minimálně za vyslechnutí či zvážení,“ dodává k soutěži učitelka z brněnského EKO gymnázia Sylvie Schmiedová. 

Po osmi týdnech jsou tedy studenti připraveni prezentovat svůj projekt v regionálním kole před porotou. Vítězové z jednotlivých regionálních kol se setkají v celostátním kole, kde bude možnost vyhrát obchodní cestu do Chicaga či zajímavé semináře. Celostátní finále soutěže proběhne 20.1 2017 v Praze. 

O Vítězi rozhoduje porota, která je složena ze zkušených podnikatelů. V porotě za jihomoravský region seděli: Filip Kvapil z Restartupu, který se věnuje manažerským konzultacím o koučovaní a výkonnosti, dále zakladatel společnosti Fairlist.cz a spoluzakladatel agentury James Grant Jakub Tížek a ředitelka inspirativního coworkingového prostoru Impact Hub Brno Irena Ošťádalová. 

Projekt Smart lavice by měl po realizaci ulehčit a rozveselit život ve školním prostředí. Pavel a Kryštof do stylové lavice umístili elektřinu a skříňku na zamykání, takže si žáci nebudou muset nosit všechny své učebnice domů. Tyto originální a designové lavice jsou dokonce schopni vyrobit za velmi příznivou cenu.

Na druhém místě se umístili Matouš Dvořák a Bilguun Bayarmagnai se svým projektem Dones nákup a na třetím místě se umístily Maria Osuská a Julie Caesarová se svým ekologickým projektem Tidy World. „Mile mě překvapil vítězný projekt, který je velmi schopný a to je autorům teprve patnáct let. Pro mě je to dalším potvrzením, že tato soutěž má smysl a může opravdu pomoci mladým talentům ve světě inovací a podnikání,“ hodnotí finále spoluzakladatel soutěže David Friedl.

Diskuze k článku

Přidat komentář
Vlastik Co to je za podnikání ukrádat elektrickou energii ve škole. Proč nepoužijí nápad s cyklonabíječkou a o přestávce si nezasportují. Magoři jsou nejen žáci , ale i hodnotitelé JIC.
24.12.2016 07:25 | Odpovědět

Praktické návody se vším všudy

ROZJÍŽDÍTE PODNIKÁNÍ?

Balíček Můj iPodnikatel vám s tím pomůže!

Nápady na podnikání

 

Praktické návody

Přehledné e-booky vás krok po kroku provedou všemi administrativními nástrahami při rozjezdu podnikání. Nezapomenete na nic důležitého.

Informace pro podnikatele

 

Užitečné pomůcky

Online aplikace pro tvorbu podnikatelského plánu, vzory smluv a aplikace pro správu objednávek vám zjednoduší život.

Podnikatel prosperuje

 

Spousta inspirace

Každý měsíc vám dáme nové číslo e-magu Starting UP + přístup k jeho starším číslům, videím a do databáze podnikatelských nápadů.

 

Řekněte mi o Můj iPodnikatel víc

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.