Následováníhodné CSR aneb Nebojte se kopírovat

Kašlete na copyright. Není nic špatného na tom očíhnout, jak dělají společenskou odpovědnost jiní. A už vůbec ne na tom, když se rozhodnete jít podobnou cestou. Společnost to potřebuje a bude vám za to vděčná. A na ničem jiném tady nezáleží.

V zásadě si vás můžu rozdělit do dvou skupin – na pozéry a na ty, kteří si chtějí vzít CSR opravdu za své. Ty z vás, kdo se identifikovali v první skupině, ošidím jen pár tipy, a budu doufat, že se na mě nebude zlobit, když se logicky zaměřím na tu perspektivnější skupinu a ukážu, jak se dá podnikat společensky odpovědně, ne jen si na společensky odpovědné občas zahrát, aby to zahřálo na srdci.

Pro pozéry

Nejdříve si udělejme jasno, že nemám nic proti vám. Každý záchvěv společenské odpovědnosti se cení a je vám k dobru. Možná na to nemáte čas, možná peníze, možná vám chybí inspirace, anebo citelné nakopnutí k činu, to je ve výsledku jedno. Když to opravdu nejde jinak, můžete se bezbolestně angažovat například tím, že přispějete na činnost některé z téměř 500 nadací a neziskových organizací, které se v ČR snaží dělat dobro za vás a vaši firmu. Výběr je nepřeberný, za ty známější zmíním Kapku Naděje, Pomozte dětem nebo Dobrého anděla, ale jak už číslovka výše napovídá, na výběr, kam a na co přispět, je toho víc než dost.

 

Pokračování článku najdete v e-magu Starting Up pro předplatitele

Autorka Bara profilovka mala

Barbora Mazochová
šéfredaktorka portálu iPodnikatel.cz


Diskuze k článku

Přidat komentář
V diskuzi není žádný příspěvek. Vložte první komentář.

Praktické návody se vším všudy

ROZJÍŽDÍTE PODNIKÁNÍ?

Balíček Můj iPodnikatel vám s tím pomůže!

Nápady na podnikání

 

Praktické návody

Přehledné e-booky vás krok po kroku provedou všemi administrativními nástrahami při rozjezdu podnikání. Nezapomenete na nic důležitého.

Informace pro podnikatele

 

Užitečné pomůcky

Online aplikace pro tvorbu podnikatelského plánu, vzory smluv a aplikace pro správu objednávek vám zjednoduší život.

Podnikatel prosperuje

 

Spousta inspirace

Každý měsíc vám dáme nové číslo e-magu Starting UP + přístup k jeho starším číslům, videím a do databáze podnikatelských nápadů.

 

Řekněte mi o Můj iPodnikatel víc

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.