Petra Pavičová o CSR a start-upech

Petra Pavičová má ve světě start-upů jméno. Soutěž Rozjezdy roku, kterou už z našeho e-magu důvěrně znáte, je jejím dítětem, a svou přízeň začínajícím podnikům veřejně projevuje i ve svém aktuálním počinu, projektu LokálněIN. Mimo to má své zkušenosti s CSR, což ji pasovalo do role správného člověka pro listopadový Starting Up-ový rozhovor.

Poslední čtyři roky jste pracovala na pozici manažerky společenské odpovědnosti ve společnosti T-Mobile, během kterých se zrodil projekt Rozjezdy roku. Čistě jen pro inspiraci, jak se dělá společenská zodpovědnost v korporátu tohoto typu?

V prvé řadě je třeba říct, že ne lehce, ale pokud člověk tomu, co dělá, věří, tak je to o něco snazší. Většina velkých firem a korporací má CSR strategii jasně danou, ale i přesto je každodenním chlebem člověka, který se CSR ve firmě zabývá, neustále někoho o smyslu CSR aktivit přesvědčovat, což by vás bez silné víry v to, co děláte, převálcovalo.

Vloni jste ale toto teplé místečko opustila a dala se na dráhu vlastního byznysu. Představíte, o co jde společnosti ByznysIN, resp. projektu LokálněIN?

Ano, loni jsem se rozhodla téměř po pěti letech ze společnosti T-Mobile odejít. Bylo to paradoxně proto, že jsem největší smysl viděla v projektu Rozjezdy roku, tedy v podpoře začínajících podnikatelů. Cítila jsem, že to je něco, co chci dělat dál, co mě naplňuje, v čem vidím velký smysl. Bohužel ale v rámci náplně mé práce jako manažerky společenské odpovědnosti nebyl pouze tento projekt. Velké množství různorodé práce a neustálé obhajování všech aktivit mi tak neumožňovalo soustředit se na podporu místních podniků více a tuto aktivitu dál rozvíjet, a tak jsem se rozhodla, že si vytvořím projekt svůj.

 

A tak vzniklo LokálněIN. Projekt, ve kterém využívám svých zkušeností z Rozjezdů, ale zároveň se snažím jít dál a naplnit v LokálněIN i své další vize. Mým (naším, protože jsme již vlastně tým J) cílem je být blíž místním podnikům, propojovat lidi, kteří jim fandí, pomáhat jim zviditelnit se, přibližovat je zákazníkům a společně se tak rozvíjet a růst.

Pokračování rozhovoru najdete v e-magu Starting Up pro předplatitele

Autorka Bara profilovka mala

Barbora Mazochová
šéfredaktorka portálu iPodnikatel.cz


Diskuze k článku

Přidat komentář
V diskuzi není žádný příspěvek. Vložte první komentář.

Praktické návody se vším všudy

ROZJÍŽDÍTE PODNIKÁNÍ?

Balíček Můj iPodnikatel vám s tím pomůže!

Nápady na podnikání

 

Praktické návody

Přehledné e-booky vás krok po kroku provedou všemi administrativními nástrahami při rozjezdu podnikání. Nezapomenete na nic důležitého.

Informace pro podnikatele

 

Užitečné pomůcky

Online aplikace pro tvorbu podnikatelského plánu, vzory smluv a aplikace pro správu objednávek vám zjednoduší život.

Podnikatel prosperuje

 

Spousta inspirace

Každý měsíc vám dáme nové číslo e-magu Starting UP + přístup k jeho starším číslům, videím a do databáze podnikatelských nápadů.

 

Řekněte mi o Můj iPodnikatel víc

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.