Podnikatelky dnes a zítra – podpora podnikání žen

Role podnikatelky mnohdy obnáší skloubení profesionálky, manželky a matky. I z toho důvodu je podnikajících žen stále oproti jejich mužským protějškům menšina. Jaké mají začínající podnikatelky vyhlídky v současné společnosti?

Role podnikatelek ve společnosti a jejich podpora

Jak důležité jsou pro společnost podnikatelky

Hlavní problém, proč je role žen podnikatelek pro společnost jako celek dosud podceňována, spočívá v tom, že pro ženy nejsou stále ještě rovné podmínky v podnikání, k čemuž značně přispívají genderové stereotypy. Úskalí žesnkého podnikání pramení ve výchově a je utvářeno již v dětství – dívky obecně nejsou vedeny k rozvíjení schopností, které jim umožní stát se v budoucnu úspěšnými podnikatelkami.

Podnikání přitom ženám nabízí prosadit jejich plány, rozběhnout vlastní představy o kariéře a umožňuje vyhnutí se hierarchizovanému - především mužsky orientovanému - kariérnímu růstu v již fungujících firmách. Vlastní podnik umožňuje ženě, aby si nastavila svá pravidla a navíc může být i zajímavým východiskem v případě nezaměstnanosti či nespokojenosti ve stávající profesi.

Ženy navíc představují příležitost pro rozvoj dosud zcela nevyužitého potenciálu pro podnikání, a tak se mohou podílet na zvýšení ekonomické výkonnosti společnosti. I přes jejich značnou roli pro společnost se začínající podnikatelky často potýkají s nejrůznějšími problémy.

Naštěstí se o možných bariérách, které brání ženám ve vstupu do podnikání ví, a tak se jim nabízí možnost využít služeb podpůrných organizací (asistenčních center) a dalších organizací sdružujících podnikatelky, které se již ve světě podnikání dokázaly zabydlet a mohou tak díky získaným zkušenostem svým začínajícím kolegyním start podnikání ulehčit.

Diskuze k článku

Přidat komentář
V diskuzi není žádný příspěvek. Vložte první komentář.

Praktické návody se vším všudy

ROZJÍŽDÍTE PODNIKÁNÍ?

Balíček Můj iPodnikatel vám s tím pomůže!

Nápady na podnikání

 

Praktické návody

Přehledné e-booky vás krok po kroku provedou všemi administrativními nástrahami při rozjezdu podnikání. Nezapomenete na nic důležitého.

Informace pro podnikatele

 

Užitečné pomůcky

Online aplikace pro tvorbu podnikatelského plánu, vzory smluv a aplikace pro správu objednávek vám zjednoduší život.

Podnikatel prosperuje

 

Spousta inspirace

Každý měsíc vám dáme nové číslo e-magu Starting UP + přístup k jeho starším číslům, videím a do databáze podnikatelských nápadů.

 

Řekněte mi o Můj iPodnikatel víc

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.