Podnikatelky dnes a zítra – podpora podnikání žen

Role podnikatelky mnohdy obnáší skloubení profesionálky, manželky a matky. I z toho důvodu je podnikajících žen stále oproti jejich mužským protějškům menšina. Jaké mají začínající podnikatelky vyhlídky v současné společnosti?

Kam se mohou začínající podnikatelky obrátit o pomoc

V České republice působí značné množství podnikatelských sdružení, asociací, komor, svazů apod. Některé organizace sdružují na podnikatele a živnostníky bez ohledu na obor činnosti, jiné se zase profilují oborově nebo jsou určeny výhradně ženám (např. Asociace podnikatelek a manažerek ČR, Moravské asociace podnikatelek a manažerek).

Na podporu ženského podnikání vznikají také specializované projekty, nejčastěji financované z evropských zdrojů, s jejichž pomocí se mohou podnikatelky začlenit do světa podnikání nebo se dále vzdělávat (Profi Žena, Život nápadům apod.)

Členství ve specializovaných asociacích, sdruženích a jiných organizacích přináší ženám ženám nesporné benefity. Začínající podnikatelky mají možnost získat informace jak od zkušených manažerek a podnikatelek z oboru, tak samozřejmě i z jiných oblastí, a tak si mohou rozšířit své znalosti o podnikání. Sdružování žen s podobným smýšlením a problémy krystalizuje nové podněty a témata, což má pozitivní vliv na rozvoj podnikání dalších žen.

Asistenční centra pro podporu podnikání

Smyslem existence asistenčních center je podpora podnikání žen, a to prostřednictvím prosazování opatření, která jsou klíčová pro plnění principu rovných příležitostí a současně vytváření podmínek pro úspěšné podnikání.

Zejména se jedná o podporu ženám vstupujícím do podnikání pomocí snahy o odstranění bariér, které jim brání v prosazení se na trhu práce. Asistenční centra se ale také starají o podporu již podnikajících žen tak, že pomáhají podnikatelkám zavádět opatření pro harmonizaci jejich rodinného a pracovního života. V neposlední řadě pak asistenční centra pomáhají ženám samostatně výdělečně činným v oblastech aktivit s lokálním dopadem a začínajícím podnikatelkám v oblasti služeb, které pečují o děti mladší 15ti let.

Cílem asistenčních center je dát šanci ženám, které chtějí založit úspěšný fungující podnik a současně zabezpečit chod rodiny. Podnikatelky mají možnost navštěvovat semináře z oblasti tvorby podnikatelského plánu, komunikace s klienty, semináře zaměřené na sladění rodinného a pracovního života či možnost využít individuální odborné konzultace.

Asistenční centra pro podporu podnikání žen provozuje Hospodářská komora ČR a to v Brně a ve Zlíně.

Diskuze k článku

Přidat komentář
V diskuzi není žádný příspěvek. Vložte první komentář.

Praktické návody se vším všudy

ROZJÍŽDÍTE PODNIKÁNÍ?

Balíček Můj iPodnikatel vám s tím pomůže!

Nápady na podnikání

 

Praktické návody

Přehledné e-booky vás krok po kroku provedou všemi administrativními nástrahami při rozjezdu podnikání. Nezapomenete na nic důležitého.

Informace pro podnikatele

 

Užitečné pomůcky

Online aplikace pro tvorbu podnikatelského plánu, vzory smluv a aplikace pro správu objednávek vám zjednoduší život.

Podnikatel prosperuje

 

Spousta inspirace

Každý měsíc vám dáme nové číslo e-magu Starting UP + přístup k jeho starším číslům, videím a do databáze podnikatelských nápadů.

 

Řekněte mi o Můj iPodnikatel víc

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.