Plná moc (vzor)

Plná moc je dokument, kterým zmocňujeme druhou osobu k vykonání určitého právního úkonu. Připravili jsem pro vás vzor plné moci ke stažení.

 

Plná moc

Plná moc je dokument, kterým lze zmocnit druhou osobu k vykonání určitého právního úkonu. V plné moci existují dvě strany – zmocnitel a zmocněnec.

Náležitosti plné moci

Zmocnitel je osoba, které uděluje plnou moc další osobě k vykonání právního úkonu, pro který je plná moc sepisována. Druhou stranou je zmocněnec, tedy osoba, která byla podepsáním plné moc zmočněna vykonat daný úkon (tzn. převzala právo jej vykonat).Zmocněnec musí jednat osobně. (Pouze v případě, že je to v plné moci výslovně uvedeno, může jednáním pověřit jinou osobu.)

 

V plné moci je třeba tvedle vyznačení obou stran uvést také, čeho se dané zmocnění týká a po jakou dobu bude zplnomocnění od podepsání plné moci k uvedenému právnímu úkonu trvat. Pokud je plná moc omezena na provedení určitého úkonu, zaniká jeho provedením. Pokud se však jedná o všeobecnou a časově neomezenou plnou moc, může tato zaniknout odvoláním zmocnitelem, vypovězením zmocněncem nebo smrtí zmocněnce.

Plná moc je platná i v případě, že není podpis zmocnitele úředně ověřen, nicméně pro jednání na některých úřadech je úřední ověření vyžadováno.

Vzor plné moci

VZOR smlouvy ke stažení zdarma pro členy klubu Můj iPodnikatel

Diskuze k článku

Přidat komentář
V diskuzi není žádný příspěvek. Vložte první komentář.

ROZJÍŽDÍTE PODNIKÁNÍ?

Balíček Můj iPodnikatel vám s tím pomůže!

Nápady na podnikání

 

Praktické návody

Přehledné e-booky vás krok po kroku provedou všemi administrativními nástrahami při rozjezdu podnikání. Nezapomenete na nic důležitého.

Informace pro podnikatele

 

Užitečné pomůcky

Online aplikace pro tvorbu podnikatelského plánu, vzory smluv a aplikace pro správu objednávek vám zjednoduší život.

Podnikatel prosperuje

 

Spousta inspirace

Každý měsíc vám dáme nové číslo e-magu Starting UP + přístup k jeho starším číslům, videím a do databáze podnikatelských nápadů.

 

Řekněte mi o Můj iPodnikatel víc

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.