Deset důvodů, proč se zúčastnit veletrhu v Číně

Ať jste maloobchodník, velkoobchodník, nebo výrobce, účast na veletrhu v Číně je vždy prospěšná. Sice vás to bude stát nějaké peníze, ale nakonec se to zpravidla vyplatí, protože hodně čínských firem navazuje kontakty právě na veletrhu. Navíc získáte dobrý přehled o svém oboru a nejnovějších trendech, Čína je totiž přeborník v zavádění novinek.

Proč do Číny na veletrh

1 Získáte přehled o nových trendech

Osvojíte si znalosti z oboru a seznámíte se s příklady nových trendů, výrobků a zdrojů, které jsou dostupné pro vaše podnikání. Je to skvělá příležitost zjistit, co je trendy, co je na ústupu a co potřebuje právě teď udělat vaše společnost, aby byla stále konkurenceschopná.

2 Nahlédnete do studnice nových nápadů

Veletrh v Číně je vždy studnicí nápadů, myšlenek a kreativních způsobů, jak posunout vaše podnikání, a to i v době krize. Příkladem toho je známý veletrh v Kantonu.

3 Uděláte výhodný obchod

Potkáte obchodníky a dodavatele, od kterých se můžete něco přiučit a možná i udělat společný obchod.

4 Analýza konkurenceschopnosti

Uděláte si rychle komplexní obrázek o vaší konkurenceschopnosti na základě informací shromážděných na jednom místě. Můžete si klást otázky „Jak se vyrovnám s konkurencí?“ nebo „Jak rozvinout naše silné stránky a omezit naše slabé stránky ve srovnání s konkurencí?“. Díky návštěvě v Číně najdete odpověď.

5 Upoutáte pozornost

Tím, že budete zveřejněni mezi návštěvníky nebo vystavovateli, na sebe upoutáte pozornost. Nabídky ke spolupráci a informace z oboru vám budou chodit do e-mailové schránky ještě několik měsíců po návštěvě veletrhu.

6 Rozšíříte si své know-how na workshopech

Můžete se zúčastnit informačních a vzdělávacích doprovodných seminářů nebo workshopů. Najdete tam zajímavé lidi, kontakty a příležitosti.

7 Budete o všem informovaní přímo na místě

Vaše nejasnosti a dotazy budou vyjasněny na místě, veletrh umožňuje přímou osobní komunikaci s lidmi z oboru.

8 Neoficiální obchodování dovoleno

Vedle oficiálního veletrhu se v Číně můžete zúčastnit i neoficiálního veletrhu, zpravidla stejně oborově zaměřeného, jako je ten oficiální. Sotva vyjdete před bránu veletrhu, všude na chodnících i parkovištích najdete plno osob, které vám budou nabízet letáky a materiály s nabídkami nejrůznějších firem z daného oboru a často i mimo něj. Některé tyto nabídky jsou podvodné, jiné naopak mohou být zajímavé a pocházet od firem, které nejsou tak silné, aby se mohly veletrhu zúčastnit. O to více se ale snaží vyhovět svým zákazníkům.

9 Mezinárodní zastoupení, nejen „made-in-china“

Je málo čínských veletrhů, které by neměly mezinárodní účast. Veletrh je proto skvělou příležitostí navázat spolupráci s obchodníky a výrobci z celého světa. Budete je potkávat všude – u čínských vystavovatelů, ve frontách na jídlo, v odpočinkových prostorách apod. Lepší příležitost pro navazování obchodních vztahů od Ameriky, přes Afriku až po Indii nenajdete. Čína je v tomto ohledu nepřekonatelná.

 

10 Načerpáte tamní atmosféru a poznáte kus světa

Díky účasti na veletrhu v Číně poznáte něco z místní kultury a zvyků. Pravděpodobně si něco o této zemi i přečtete. Zjistíte, že co platí v Evropě, zdaleka neplatí v Číně. To se vám bude výborně hodit při obchodním jednání v budoucnu.

Tento článek pro vás připravil: Ing. Jiří Kučera z Centra pro hospodářskou spolupráci s Čínou

Mersinis

Centrum pro hospodářskou spolupráci s Čínou se zaměřuje na využití potenciálu Číny pro české podniky. Mezi naše hlavní aktivity tak patří vyhledávání a prověřování čínských obchodních partnerů, kontroly zboží přímo v Číně, přeprava z Číny, uvádění výrobků ze třetích zemí na trh EU, odbyt v Číně a další služby spojené s obchodováním s Čínou.

Diskuze k článku

Přidat komentář
Bára čína určitě nabízí řadu zajímavých možností. pravdou je, že výroba už se hodně stěhuje jinam, ale pro čechy je tam pořád dost zajímavých příležitostí. existují cestovky, které umí zprostředkovat obchodní schůzky v číně. věrohodně.
21.4.2015 23:42 | Odpovědět

ROZJÍŽDÍTE PODNIKÁNÍ?

Balíček Můj iPodnikatel vám s tím pomůže!

Nápady na podnikání

 

Praktické návody

Přehledné e-booky vás krok po kroku provedou všemi administrativními nástrahami při rozjezdu podnikání. Nezapomenete na nic důležitého.

Informace pro podnikatele

 

Užitečné pomůcky

Online aplikace pro tvorbu podnikatelského plánu, vzory smluv a aplikace pro správu objednávek vám zjednoduší život.

Podnikatel prosperuje

 

Spousta inspirace

Každý měsíc vám dáme nové číslo e-magu Starting UP + přístup k jeho starším číslům, videím a do databáze podnikatelských nápadů.

 

Řekněte mi o Můj iPodnikatel víc

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.