Šest rad, jak začít obchodovat s Čínou

Pokud uvažujete o obchodu s Čínou, nejspíš zvažujete, jak na to. Možná vám proto přijdou vhod následující rady, které pro vás připravili pracovníci Centra pro hospodářskou spolupráci s Čínou.

Obchodování s Čínou

Věnujte čas přípravě zadání, ušetříte si tím komplikace do budoucna.

Příprava na obchod začíná důkladným promyšlením otázek cenových kalkulací, termínů dodávek, potřebného množství zboží, ochrany práv duševního vlastnictví a technické specifikace produktu. Tím pádem vznikne souhrn požadavků pro další jednání s čínským partnerem. 

Důkladně si prověřte své vybrané obchodní partnery.

V kroku nalezení vhodného čínského partnera by se díky množství nabídek na internetu mohlo zdát, že se jedná o snadnou záležitost. Není to ale vždy tak jednoduché. Je zapotřebí si uvědomit, že hledáte partnera, který má zkušenosti s výrobou pro evropský trh, umí poskytnout požadovanou kvalitu a záruku. Partnera, který je schopen zhotovit produkty přesně podle vašich požadavků a v požadované cenové hladině. 

 

Zvažte možnost jednání v čínštině.

Jak ukazují zkušenosti pracovníků Centra pro hospodářskou spolupráci s Čínou, velkou výhodou je možnost komunikace v čínštině. Jednak odpadá riziko dvojího překladu, komunikace je mnohem rychlejší a hlavně se pak vyhnete situaci, kdy vaše nabídka není akceptována pouze pro to, že kompetentní osoba v čínské firmě neumí anglicky.

Zaměřte se na kvalitu vzorků.

Trvejte na 100% kvalitě, jen tak získáte měřítko kvality ostatní produkce. V případě nutnosti atestace daného produktu je pak vhodné obrátit se na nezávislou certifikovanou laboratoř, která zabezpečí kontrolu vlastností produktu a jeho technického provedení.

O konečné podobě smlouvy vyjednávejte.

Po odsouhlasení vzorků nezbývá než dohodnout finální podobu kontraktu. Pro cenová jednání je zapotřebí mít připraven dostatečný prostor pro kompromis. Platí, že konečná podoba kontraktu i ceny se může od prvotního návrhu diametrálně lišit. 

Důvěřujte, ale prověřujte.

Zajištění kontroly během realizace zakázky nebo již hotových výrobků před naloděním, představuje další z prvků, který pomůže ke klidnějšímu spánku. Osobní kontrola je samozřejmě nejlepším řešením, nicméně i zde je možné pověřit nezávislou třetí osobu, která na základě jasného zadání kontrolu provede.

Výše uvedené rady představují pouze základní doporučení. Pokud budete mít jakékoliv dotazy, kontaktujte prosím pracovníky Centra pro hospodářskou spolupráci s Čínou.

Zdroj: Centrum pro hospodářskou spolupráci s Čínou

Diskuze k článku

Přidat komentář
terezicka00 Ahoj, pokud mohu, tak bych doporučila společnost http://china-business.cz. Spolehlivý partner pro obchodování z Čínou.
10.4.2017 17:29 | Odpovědět

ROZJÍŽDÍTE PODNIKÁNÍ?

Balíček Můj iPodnikatel vám s tím pomůže!

Nápady na podnikání

 

Praktické návody

Přehledné e-booky vás krok po kroku provedou všemi administrativními nástrahami při rozjezdu podnikání. Nezapomenete na nic důležitého.

Informace pro podnikatele

 

Užitečné pomůcky

Online aplikace pro tvorbu podnikatelského plánu, vzory smluv a aplikace pro správu objednávek vám zjednoduší život.

Podnikatel prosperuje

 

Spousta inspirace

Každý měsíc vám dáme nové číslo e-magu Starting UP + přístup k jeho starším číslům, videím a do databáze podnikatelských nápadů.

 

Řekněte mi o Můj iPodnikatel víc

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.