5 tipů, jak vytěžit z dovolené maximum pro podnikání

Léto je v plné síle a všichni víme, co to znamená. Konečně dovolená. Zatímco pro většinu je to vítaná příležitost jak „vypadnout“z každodenního shonu, pro některé podnikatele je to promarněný čas, který je stojí peníze. Napadlo vás ale někdy, že dovolená může být skvělá příležitost pro obchod?

Dovolená podnikatele

Ptáte se: „Jaká je to pro mě obchodní příležitost, když neprodávám plavky?!“

Uvidíte! Máme pro vás totiž 5 tipů, jak využít čas dovolených naplno.

1 Nové kontakty

Dovolená je skvělý čas pro navazování kontaktů. Uvědomte si, že i ostatní manažeři, majitelé firem a podnikatelé si berou dovolenou. A věřte tomu nebo ne, ale nejlepšího obchodního partnera můžete potkat třeba u hotelového bazénu. Anebo minout, když nebudete komunikovat.

Během vašeho cestování může příležitost pro váš podnik sedět například zrovna vedle vás v letadle. Využijte cestování k nalezení nových partnerů, nápadů, inspirací pro vaše podnikání.

2 Čas na rozmyšlenou

Dovolená je skvělá doba na přemýšlení o vašem dosavadním počínání v podnikání. Zeptejte se sami sebe: Co je pro mě nejdůležitější? Mám nějaký životní cíl? Jak tento cíl zapadá do mého byznysu a profesního života?

Tak jako časem můžete změnit názor na určité věci, se můžou změnit i vaše pracovní priority. Jsou pro vás prioritní stále stejné oblasti a věnujete jim dostatečnou pozornost? Na takové otázky není běžně čas. Díky tomu, že vás na dovolené nevyrušují žádné pracovní telefonáty, emaily a zákazníci čekající u vašeho stolu, máte skvělou příležitost přemýšlet nad věcmi kriticky a nezaujatě.

Využijte tento čas také k nalezení způsobů, jak se zdokonalovat, jak naplno využít potenciálu vašeho týmu a popřemýšlejte o tom, jestli plně využíváte vaše zdroje.

3 Dobijte baterky

Steven Covey, autor bestselleru 7 návyků skutečně efektivních lidí, vždy mluvil o tom, jak důležité je mít rovnováhu v životě. Protože váš pracovní život zasahuje i do života vaší rodiny.

Všichni víme, že podnikatelé jsou do své práce naplno ponoření. Ale je důležité si nepřestat uvědomovat, proč to vlastně děláte. Většinou podnikáte proto, abyste zabezpečili vaši rodinu. Tak si na chvíli sedněte a buďte v kontaktu s rodinou, která pro vás tolik znamená.

Zjistíte, že vám to pomáhá dobít baterky a dává sílu jít a udělat toho víc, než jste zvládli doposud.

4 Na problémy s odstupem

Když odjedete na dovolenou, problémy které jste řešili před odjezdem, jakoby odjely také. Problém, o kterém jste si mysleli, že je neřešitelný, se najednou nezdá být tak kritický, když nad ním máte čas popřemýšlet v klidu, pryč od toho všeho chaosu a shonu v kanceláři.

Nechceme vás nabádat, abyste od svých problémů utekli na dovolenou. Naopak. Během relaxace na dovolené máte šanci se ohlédnout zpět a s nadhledem zjistíte, že většina problémů nejsou zas tak velké, jak se prvně zdály být. A pokud přece jen jsou, tak nikam neutečou. Vy si od nich mezitím dejte oddychový čas na dovolené.

5 Byznys běží sám

Lee Iacocca, bývalý předseda Chrysleru, autor mnoha knih a úspěšný podnikatel, jednou řekl, že pokud existuje podnikatel, který nemůže ani na chvíli opusit svůj podnik a nechat ho fungovat bez své přítomnosti, tak jeho podnikání není byznys v pravém slova smyslu.

A co z toho všeho vyplývá? Užijte si dovolenou, ať máte chuť podnikat.

Zdroj: Přeloženo z entrepreneur.com

Témata:
management  

Diskuze k článku

Přidat komentář
V diskuzi není žádný příspěvek. Vložte první komentář.

ROZJÍŽDÍTE PODNIKÁNÍ?

Balíček Můj iPodnikatel vám s tím pomůže!

Nápady na podnikání

 

Praktické návody

Přehledné e-booky vás krok po kroku provedou všemi administrativními nástrahami při rozjezdu podnikání. Nezapomenete na nic důležitého.

Informace pro podnikatele

 

Užitečné pomůcky

Online aplikace pro tvorbu podnikatelského plánu, vzory smluv a aplikace pro správu objednávek vám zjednoduší život.

Podnikatel prosperuje

 

Spousta inspirace

Každý měsíc vám dáme nové číslo e-magu Starting UP + přístup k jeho starším číslům, videím a do databáze podnikatelských nápadů.

 

Řekněte mi o Můj iPodnikatel víc

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.