A na co si klepete vy?

Víte, když děláte jednu věc víc jak 17 let (a ono to nějak funguje a živí rodinu), je to… no… zvláštní. Na jednu stranu je to supr, na druhou tolik už ne a na tu třetí to už začíná být průšvih. Co jsou ty strany? Pojďme se na ně podívat. Přijměte moje pozvání na krátké předvánoční pozastavení.

Jak dlouho pracujete v tom, co děláte? Rok? 3? 10? Víc? Staré dobré, že opakování dělá mistra, se jen těžko dá vyvrátit. Jsou i teorie, kolikrát jaksi by se to opakování mělo realizovat, abyste se onomu mistrovství přiblížili. Mistrem chce být kde kdo. Potkal jsem stovky lidí, kteří na mě vyzvídali (jakkoli se FAKT za mistra nepovažuji), co teda a jako jak by měli dělat, aby se teda jako mohli taky tím brandingem živit, že je to děsně zajímá, baví, dokonce v tom jsou prý dobří. A že jim stačí ještě dočíst nějaké ty knihy a abych jim poradil které.

Poněkud trpce se rozcházíváme, když jim naložím kousek té své pravdy, že abych se teď mohl živit navenek jednoduše a báječně těmi značkami, pracuju na full time od svých 22 let v marketingu a reklamě, změnil jsem na 10 zaměstnavatelů a sub-branží, pracoval 10, 12 hodin denně, o víkendech a málem přišel o zdraví, rodinu a zdravý rozum. A že to, co z toho zbylo, teď za úplatu nabízím svým klientům. Ano jsou to stovky, možná už tisíce zkušeností, ne ale desítky knih. A ono to konečně nějak funguje, ale cesta to byla zatraceně dlouhá a trnitá. Tedy hurá, to je ta první strana. Děláte něco tak dlouho, že v tom nacházíte dostatečně zajímavou rutinu, která je ke koupi. Vítejte v podnikání! Ano, je to dobré. To se vám musí líbit, to musí bavit. Uááá!

 

Pokračování článku najdete v prosincovém e-magu Starting Up pro předplatitele

o autorovi
karel

Karel Novotný


Specialista na značky. Zabývá se brandingem, strategií značky, marketingovým plánem, osobní koučinkem i mentoringem.

Diskuze k článku

Přidat komentář
V diskuzi není žádný příspěvek. Vložte první komentář.

ROZJÍŽDÍTE PODNIKÁNÍ?

Balíček Můj iPodnikatel vám s tím pomůže!

Nápady na podnikání

 

Praktické návody

Přehledné e-booky vás krok po kroku provedou všemi administrativními nástrahami při rozjezdu podnikání. Nezapomenete na nic důležitého.

Informace pro podnikatele

 

Užitečné pomůcky

Online aplikace pro tvorbu podnikatelského plánu, vzory smluv a aplikace pro správu objednávek vám zjednoduší život.

Podnikatel prosperuje

 

Spousta inspirace

Každý měsíc vám dáme nové číslo e-magu Starting UP + přístup k jeho starším číslům, videím a do databáze podnikatelských nápadů.

 

Řekněte mi o Můj iPodnikatel víc

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.