Audiokniha jako prostředek osobního rozvoje

Lidé, kteří pociťují touhu se zdokonalovat v oblasti osobního rozvoje, se zpravidla věnují nějaké kreativní profesi, řídí větší množství lidí nebo podnikají. U těchto profesí ale musí často bojovat s nedostatkem času nebo únavou, která jim bohužel brání v získávání dalších vědomostí či jiné snaze se rozvíjet.

Určitě už jste zažili situaci, kdy máte seznam knih, které si chcete přečíst, máte je rozečtené a chcete je dočíst, nebo jste si je koupili a již několik let vám jen zabírají místo v knihovně. Postupem času přibývají na tento seznam další a další a dopadne to s největší pravděpodobností tak, že seznam bude tak dlouhý, že už nebudete vědět, kde začít a budete jej prodlužovat, odkládat a v lepším případě budete rozčítat další a další knihy.

Existuje možnost, jak naplno využít maximum svého času a mít přitom pořád čas si odpočinout a věnovat se svým zálibám. Tou možností jsou audioknihy. Proč audioknihy? Protože vám můžou nabídnout spoustu výhod.

Výhody audioknih

Šetří váš čas.

Můžete je poslouchat při cestě do zaměstnání, při vaření, při žehlení, při sportu ,...

Nezabírají místo.

Pokud i vaše knihovnička praská ve švech, nemusíte si lámat hlavu nad tím, kam knihu uložit (odložit…).

Jsou snadno přenosné.

Při poslechu audioknihy si vystačíte s vaším kapesním přehrávačem či mobilem a nemusíte řešit, jak knihu držet při jízdě v dopravním prostředku, když není, kde si sednout. Můžete běhat s knihou v uších… Možnosti jsou neomezené.

Nezatěžují životní prostředí.

Kvůli audioknize nepadl žádný strom z deštného pralesa (ani jiného lesa).

Nepotřebujete světlo, abyste mohli číst.

Bez světla si těžko přečtete knihu, ale ke čtení (poslouchání) audioknihy potřebujete jen nabitou baterii ve vašem přehrávači.

Zapamatujete si více informací než při četbě.

To, jak si pamatujeme informace je sice individuální záležitost, ale s jistotou můžeme říct, že pokud knihu posloucháte, přijímá váš mozek informace v podobě zvuku, který je mnohdy doplněn hudbou, což je další prvek, který přispívá k lepšímu zapamatování, vaše mysl se nemusí soustředit na sledování a čtení textu, ale může se plně rozvíjet vaše představivost, což také výrazně usnadňuje proces zapamatování.

V České republice tvoří prodej audioknih zatím jen 1-2% tržeb z celkového množství prodaných knih. Prozatím existuje velmi málo nakladatelství, která se věnují nahráváním audioknih a lidé nemají velké povědomí o tom, kde a jak si můžou audioknihu koupit a poslechnout.

Osobní rozvoj je specifická oblast a jen málo z mála nakladatelství, které nabízí audioknihy, vám může nabídnout tak širokou nabídku audioknih, jak nakladatelství Progres Guru s.r.o., které se na osobní rozvoj přímo specializuje.

Na stránkách Progres Guru si můžete poslechnout ukázky z knih a při platbě kartou nemusíte na nic čekat, protože knihu získáte téměř okamžitě.

Pro členy klubu Můj iPodnikatel máme speciální 20% slevu na vybrané tituly audioknih a audioknihu s názvem Stop prokrastinaci ke stažení zdarma.

Autor: Petra Tabarová

Diskuze k článku

Přidat komentář
V diskuzi není žádný příspěvek. Vložte první komentář.

ROZJÍŽDÍTE PODNIKÁNÍ?

Balíček Můj iPodnikatel vám s tím pomůže!

Nápady na podnikání

 

Praktické návody

Přehledné e-booky vás krok po kroku provedou všemi administrativními nástrahami při rozjezdu podnikání. Nezapomenete na nic důležitého.

Informace pro podnikatele

 

Užitečné pomůcky

Online aplikace pro tvorbu podnikatelského plánu, vzory smluv a aplikace pro správu objednávek vám zjednoduší život.

Podnikatel prosperuje

 

Spousta inspirace

Každý měsíc vám dáme nové číslo e-magu Starting UP + přístup k jeho starším číslům, videím a do databáze podnikatelských nápadů.

 

Řekněte mi o Můj iPodnikatel víc

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.