Couchsufring: Cestování po gaučích

Jedná se o poměrně nový trend v cestování, který se postupně dostává do popředí zájmu cestovatelů. I v Česku.

Funguje tak, že si najdete lidi nabízející ve vámi zvolené destinaci místo k přespání zdarma. Za to, že vás ubytuje a poví vám něco o svém městě a tamním způsobu života, váš hostitel očekává, že s ním popovídáte o vaší zemi a zvycích, dovezete nějaký dárek z Česka nebo mu uvaříte tradiční české jídlo.

Pokud nechcete cestovat, ale rádi byste přivítali zahraniční turisty u vás doma, ukázali jim zajímavosti ve vašem městě a seznámili je s kulturou a zvyky naší země, můžete.

Couchsurfing je vhodný i pro digitální nomády, což je další životní styl, který existuje díky internetu. Digitální nomád cestuje s notebookem, díky kterému může pracovat odkudkoliv.

Při cestování na “vlastní pěst” určitě oceníte rady a pomoc od člověka, který je zde doma a víte, že mu můžete důvěřovat. To jestli je daný hostitel důvěryhodný, zjistíte podle udělených referencí. Vybírejte proto raději lidi, kteří už měli spokojené hosty.

Couchsurferů, příznivců couchsurfingu, je po celém světe už pěkná hromádka. Počítají se na miliony a denně pořádají akce, do kterých se může každý zapojit. Nejznámější platformou pro couchsurfery je portál couchsurfing.com.

 

Na osobní zkušenosti jsme se zeptali couchsurfera Viktora Mušky, který díky němu navštívil 11 zemí a sám byl také hostitelem pro mnoho cestovatelů ze zahraničí.

O couchsurfingu se dozvěděl v roce 2007 díky portálu Hospitality Club, přes který poprvé vyzkoušel takovouto formu cestování. O portál se prý bohužel nikdo příliš nestaral a tak na doporučení jiných cestovatelů vyzkoušel Couchsurfing.com.

 

Pokračování článku o couchsurfingu a celý Viktorův příběh čtěte ZDARMA v e-magu Starting Up:

Foto: Couchsurfing.com

 

Témata:
rady a návody  

Diskuze k článku

Přidat komentář
V diskuzi není žádný příspěvek. Vložte první komentář.

ROZJÍŽDÍTE PODNIKÁNÍ?

Balíček Můj iPodnikatel vám s tím pomůže!

Nápady na podnikání

 

Praktické návody

Přehledné e-booky vás krok po kroku provedou všemi administrativními nástrahami při rozjezdu podnikání. Nezapomenete na nic důležitého.

Informace pro podnikatele

 

Užitečné pomůcky

Online aplikace pro tvorbu podnikatelského plánu, vzory smluv a aplikace pro správu objednávek vám zjednoduší život.

Podnikatel prosperuje

 

Spousta inspirace

Každý měsíc vám dáme nové číslo e-magu Starting UP + přístup k jeho starším číslům, videím a do databáze podnikatelských nápadů.

 

Řekněte mi o Můj iPodnikatel víc

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.