Coworking jako podhoubí inspirace

Jste start-upista a potýkáte se s problémem, kde pracovat, aby to pro vás nebyla velká finanční zátěž a zároveň bylo pracovní prostředí vhodné pro schůzky se zákazníky a jednání s obchodními partnery?

Výhody práce v coworkingu

1Žádný pocit trapnosti

Na rozdíl od práce v kavárně, si v coworkingovém centru nemusíte dávat každé 2 hodiny kávu a cítit se trapně, když odpovídáte nevrlé obsluze, že máte vše.

V Hubu jste na tom všichni stejně a alespoň v tom pražském máte kávu za zvýhodněnou cenua k dispozici je i samoobslužná kuchyňka, kde si můžete ohřát doma připravenou krabičku s obědem, nebo si rychle ukuchtit těstoviny z pytlíku. Pokud nemáte čas na přípravu jídla, nevadí. V lednici je jídlo a pití, které se dá koupit, nikdo však nekontroluje, jestli členové skutečně platí. V Impact Hubu totiž věří, že v moderní společnosti slouží ke kontrole vlastní svědomí a ne nástroje či tresty.

2Pro radu to nemáte daleko

V Hubech pracují lidé, kteří řeší podobné problémy a jsou zapálení do podobných věcí.

Obvykle zde panuje natolik přátelská atmosféra, že vám mnozí profesionálové poradí zdarma. Jste přece kámoši, ne? ;)

Každý člen má také možnost se zdarma účastnit i specializovaných akcí na podporu podnikání – např. business clinic, kde se může jakýkoli „Hubák“ potkat s profesionálním konzultantem třeba z Deloitte.

3Potkáte potencionální zákazníky

Pohybují se zde lidé, které byste stěží potkali někde jinde. To pro vás znamená šanci nadchnout je pro váš produkt či službu tak, že se stanou vašimi zákazníky.

4Pokud vás vaše místo nebaví, přestěhujete se jinam

Znáte to, jste nový v práci a postupem času zjišťujete, že v určitém ročním období či denním času na vás odněkud svítí slunce. Svítí vám přímo do očí a nejde mu uhnout i přes zatahování žaluzií a posunování monitoru i židle – ta mrška si vždycky najde skulinku, kterou na vás dosáhne.

Pokud by se vám něco podobného stalo v Hubu, no problem. Prostě se zvednete se svýma pěti švestkami a najdete si příhodnější místo pro práci.

5Seznámíte se s řadou zajímavých lidí a jejich projekty

Ve většině Hubech jsou pořádány akce a konference, na kterých můžete potkat velmi zajímavé lidi. Pokud byste v Hubu nepracovali, možná byste se o těchto akcích ani nedozvěděli. Takto ale budete přirozeně vtaženi do společenského dění.

V Impact Hubu je navíc každý nově příchozí seznámen s lidmi kolem a jejich projekty. A kdybyste si to všechno nestihli zapamatovat, tak zde mají nástěnku s fotkami a informacemi o členech, takže pokud budete hledat někoho, kdo se orientuje v dané oblasti, prostě a jednoduše si ho najdete na nástěnce.

 

6Dobrá káva

Členové mají kávu za zvýhodněnou cenu a tak není výjimkou, že se toho při takové ranní kávičce se dá hodně zjistit a můžete také získat cenné kontakty.

7Místo pro pořádání meetingů, porad a schůzek

Máte k dispozici výběr s několika druhů zasedaček a konferenčních místností. To byste doma určitě nenašli.

8Místo pro práci i odpočinek

Při práci v klasické kanceláři na vás občas přijde únava a v takové chvíli je nejlepší se na 20 minut natáhnout (říkají to odborníci na zdravý životní styl :)). Ale v kanceláři se většinou nemáte kde natáhnout a kdyby ano, klientům by se asi moc nelíbilo, kdyby viděli jednoho ze zaměstnanců nataženého na firemní sedačce…

V Hubech ale existují místa vyhrazená speciálně pro odpočinek. Jsou zde polštářky, válendy a útulná atmosféra.

Rozhovor s hubáckým andělem Katkou, čtěte v pokračování článku, které je ZDARMA v e-magu Starting Up:

Autor: Petra Tabarová

Témata:
rady a návody  

Diskuze k článku

Přidat komentář
V diskuzi není žádný příspěvek. Vložte první komentář.

ROZJÍŽDÍTE PODNIKÁNÍ?

Balíček Můj iPodnikatel vám s tím pomůže!

Nápady na podnikání

 

Praktické návody

Přehledné e-booky vás krok po kroku provedou všemi administrativními nástrahami při rozjezdu podnikání. Nezapomenete na nic důležitého.

Informace pro podnikatele

 

Užitečné pomůcky

Online aplikace pro tvorbu podnikatelského plánu, vzory smluv a aplikace pro správu objednávek vám zjednoduší život.

Podnikatel prosperuje

 

Spousta inspirace

Každý měsíc vám dáme nové číslo e-magu Starting UP + přístup k jeho starším číslům, videím a do databáze podnikatelských nápadů.

 

Řekněte mi o Můj iPodnikatel víc

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.