Desatero začínajícího networkera

Říkáte si „tak jo, jdu do toho!“ a už už hledáte nejbližší networkingovou akci v okolí? Prrr, zařaďte zpátečku. I networking má svá pravidla, na která když se vykašlete, k ničemu vám vaše networkingové pokusy nebudou. Těch úplně stěžejních je deset a prozradí vám je zkušená networkerka, Lenka Schánová. Tak si je zryjte hluboko do paměti, než vyrazíte vstříc světlým networkingovým zítřkům.

V životě jsou situace, které nás nutí rozhazovat sítě, tedy navazovat nové kontakty. Jaké to jsou? Mezi ty nejčastější patří hledání nové práce nebo partnera. Rozjíždíme-li byznys a nemáme dostatečný rozpočet na marketing, pak je to jednoznačně hledání nových klientů nebo kontaktů, kteří by nám pomohli náš nový byznys zviditelnit. Dostaneme-li se ale do situace, kdy se nám byznys rozjel a dosáhli jsme již slušného příjmu, v naší komfortní zóně zpohodlníme. Potřeba navazování kontaktů a získávání nových zakázek se hodně rychle vytratí. Co se ale stane v případě, kdy najednou ztratíte největšího klienta, a dalšího a dalšího? Začít navazovat kontakty ve chvíli, když už jste v červených číslech a nevíte kudy kam je už příliš pozdě. Postrádáte ty správné kontakty, které by vám pomohly v těch nejkrušnějších chvílích nebo nové leady, ze kterých by se mohli stát noví klienti v nejbližší době. Lidé, kteří by vám otevřeli dveře k novým pracovním nabídkám.

Networking není pouze a jen o navazování kontaktů. Je to jakési pomyslné koření, které nám

pomahá získat ty správné informace, zkušenosti. Nedávným příkladem může být “vyhořelý”

majitel společnosti, který ale po 20 letech budování svého byznysu ztratil veškerou inspiraci a nadšení. Začal chodit na networkingové akce, aby získal nové nápady, do čeho se opět s vervou pustit.

 

Networking je pro každého podnikatele základ. Ještě před tím, než se do něho pustíte, inspirujte se těmito deseti pravidly začínajícího networkra. Jistě se vám budou hodit.

Pokračování rozhovoru najdete v únorovém e-magu Starting Up

o autorceschanova

Lenka Schánová

Průvodkyně světem networkingu, zakladatelka úspěšných projektů Česká investiční konference, Investiční diskusní večery a netradiční networkingové akce s názvem Business & Pleasure Networking, autorka knihy o networkingu Networking aneb jak získat nové klienty a obchodní partnery.

Diskuze k článku

Přidat komentář
V diskuzi není žádný příspěvek. Vložte první komentář.

ROZJÍŽDÍTE PODNIKÁNÍ?

Balíček Můj iPodnikatel vám s tím pomůže!

Nápady na podnikání

 

Praktické návody

Přehledné e-booky vás krok po kroku provedou všemi administrativními nástrahami při rozjezdu podnikání. Nezapomenete na nic důležitého.

Informace pro podnikatele

 

Užitečné pomůcky

Online aplikace pro tvorbu podnikatelského plánu, vzory smluv a aplikace pro správu objednávek vám zjednoduší život.

Podnikatel prosperuje

 

Spousta inspirace

Každý měsíc vám dáme nové číslo e-magu Starting UP + přístup k jeho starším číslům, videím a do databáze podnikatelských nápadů.

 

Řekněte mi o Můj iPodnikatel víc

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.