Knihy, které mají moc pošťouchnout směrem k životní změně

Některé knihy mají moc změnit život. Máme pro vás tipy na pár knih a myšlenek z nich vycházejících, které ve vás mohou otevřít tajemnou komnatu, kde sídlí vaše speciální schopnost. Schopnost, kterou potřebujete právě vy proto, aby se vašemu podnikání začalo dařit, nebo abyste konečně začali dělat to, co vás baví. Přicházející léto ke čtení vyloženě láká.

Neberte to ale tak, že po přečtení některé z těchto knih se z vás stane samozvaný guru a magnet na peníze. Za každým úspěchem stojí úsilí a vytrvalost.

Co určitě stojí za přečtení, když je na čase změnit život?

Seth Godin: Kopni do té bedny

Nosíte v hlavě nápad na podnikání, sen, jak byste chtěli žít život a čím byste se chtěli živit, ale pořád ho odkládáte, protože ještě neumíte dobře to a to, nemáte dost toho a toho apod. Toto skladiště nápadů ve vaší hlavě nazývá Seth Godin bednou, a jakmile na vás skrze svou knížku zařve “Tak kopni do té bedny”, nebudete mít úniku a začnete konat. Ne zítra, ne za rok, ne až… ale teď.

 

Jason Fried a David Heinemeier Hansson: Restart

Restart je další kniha, která by neměla chybět ve vaší podnikatelské knihovničce. Seth Godin, jehož knihu jsme vám představili v úvodu, o této knize říká, že přehlížet ji můžete jen na vlastní nebezpečí. Autoři vás v této knize naučí, že méně je někdy více a vy můžete vydělat spoustu peněz tím, že budete dělat méně, než vaše konkurence, a nepotřebujete k tomu reprezentativní kancelář, spousty zaměstnanců ani vykrádat banku. Jediné, co skutečně potřebujete je pustit se do práce.

“Inspirace je magickou substancí, násobitelem času a motivátorem. Nebude ale na vás čekat. Inspirace je věcí okamžiku. Pokud vás popadne, chytněte ji a zapřáhněte okamžitě do práce.“

Pokračování najdete v červnovém e-magu Starting Up

Diskuze k článku

Přidat komentář
V diskuzi není žádný příspěvek. Vložte první komentář.

ROZJÍŽDÍTE PODNIKÁNÍ?

Balíček Můj iPodnikatel vám s tím pomůže!

Nápady na podnikání

 

Praktické návody

Přehledné e-booky vás krok po kroku provedou všemi administrativními nástrahami při rozjezdu podnikání. Nezapomenete na nic důležitého.

Informace pro podnikatele

 

Užitečné pomůcky

Online aplikace pro tvorbu podnikatelského plánu, vzory smluv a aplikace pro správu objednávek vám zjednoduší život.

Podnikatel prosperuje

 

Spousta inspirace

Každý měsíc vám dáme nové číslo e-magu Starting UP + přístup k jeho starším číslům, videím a do databáze podnikatelských nápadů.

 

Řekněte mi o Můj iPodnikatel víc

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.