Michal Hrubý: Networking je prospěšný pro všechny

Michal Hrubý dělá networking půlku svého života, nejdříve laicky, několik posledních pár let na profesionální úrovni jako oblastní manažer Business for Breakfast pro Brno. Ptala jsem se ho na všechno, co by vás jen o networkingu mohlo zajímat.

Jak jste se k networkingu dostal vy osobně?

Já se s networkingem v sobě asi narodil, jenom tehdy se tomu ještě tak neříkalo :-) Ale teď vážně, už od střední školy jsem měl snahu neustále
někoho s někým představovat. Přišlo mi skvělé, když se budou všichni mí kamarádi znát navzájem. Věřil jsem a věřím, že člověk, který je obklopený lidmi, kteří ho mají rádi, je spokojenější a lépe se mu daří. Prostě se má vždy na koho obrátit, má ho kdo podpořit, poradit, nakopnout či pochlácholit. Jsem přesvědčen, že lidé, kteří se dostanou do férové skupiny lidí, se sami stávají přirozeně férovějšími, čestnějšími a nakonec je to prospěšné úplně pro všechny. Abych mohl tohle dělat, tak jsem se 15 let pohyboval po hudebních klubech v roli DJ. Je to prostředí, ve kterém jde seznamování a propojování úplně samo. A z klubů hudebních ke klubům podnikatelským byl potom už jen krůček.

Troufnu si říct, že my Češi jsme ještě nedocenili význam networkingu. Máte přehled o tom, jak to funguje ve světě? Máme se co učit?

To máte pravdu, na druhou stranu mohu říct, že se to rychle zlepšuje. Vzali jsme si ze zahraničí příklad dnes skoro u každé akce, konference, a pomalu i pozvánce do divadla, je připsáno slovíčko networking. Zatím však většině návštěvníků chybí networkingové dovednosti a organizátorům znalost, jak na své akci networking rozjet. Buď se o to nepokusí vůbec a nechají to na lidech nebo během akce řeknou „a teď si vyměňte vizitku se sousedem po levé i pravé ruce“ – obojí je samozřejmě zcela nedostatečné a nelze to nazývat networkingem. S přimhouřeným okem to může být prezentováno jako příležitost k networkingu.

 

Pokračování rozhovoru najdete v únorovém e-magu Starting Up

Autorka Bara profilovka mala

Barbora Mazochová
šéfredaktorka portálu iPodnikatel.cz


Diskuze k článku

Přidat komentář
V diskuzi není žádný příspěvek. Vložte první komentář.

ROZJÍŽDÍTE PODNIKÁNÍ?

Balíček Můj iPodnikatel vám s tím pomůže!

Nápady na podnikání

 

Praktické návody

Přehledné e-booky vás krok po kroku provedou všemi administrativními nástrahami při rozjezdu podnikání. Nezapomenete na nic důležitého.

Informace pro podnikatele

 

Užitečné pomůcky

Online aplikace pro tvorbu podnikatelského plánu, vzory smluv a aplikace pro správu objednávek vám zjednoduší život.

Podnikatel prosperuje

 

Spousta inspirace

Každý měsíc vám dáme nové číslo e-magu Starting UP + přístup k jeho starším číslům, videím a do databáze podnikatelských nápadů.

 

Řekněte mi o Můj iPodnikatel víc

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.