Nepořádek v hlavě? Myšlenkové mapy na vás!

Máte zadání: přichystat prezentaci / vymyslet nový projekt / napsat text. Vaše kreativita: na nule. To zní jako velký průšvih, za který budete shora odměněni přinejmenším oprávněnou kritikou. Má to ale řešení. Zkuste si nakreslit myšlenkovou mapu – pomůže vám nalézt kreativní myšlení, které jste měli za dávno pohřbené.

Myšlenkové mapy jsou prý efektivní pomůckou při přemýšlení, organizaci práce i zvyšování produktivity. Tvrdí se o nich, že umí dramaticky zlepšit výkon v každém ohledu.

Otcem myšlenkových map je Tony Buzan, úspěšný spisovatel, odborník na otázky mozku a učení a nositel titulu Nejlepší přednášející udělovaného magazínem Forbes.

Buzan tvrdí, že díky „mind mappingu“ můžete zásadně zlepšit všechny své schopnosti související s prací, studiem i podnikáním – od organizace projektů přes prezentace, prodej, vyjednávání až k vedení lidí.

„Myšlenkové mapy jsou nejjistější cestou k tomu, aby v sobě kdokoli probudil génia inteligence a nadprůměrného úspěchu. Je to upgrade podnikání.“ Tony Buzan

Pokud zatím ještě nepodnikáte, ale zvažujete pro a proti, zkuste si situaci ujasnit právě pomocí myšlenkové mapy. Myšlenkovou mapu skvěle využijete i při již rozjetém podnikání. Pomůže vám utřídit si myšlenky a přemýšlet, jako kdybyste se radili s kolegy a oni vám dávali doplňující otázky k danému tématu.

V knize Myšlenkové mapy v byznysu zmiňovaný Tony Buzan a spolu s ním Chris Griffiths tvrdí, že myšlenkové mapy jsou užitečné bez ohledu na to, ve kterém odvětví podnikáte či jaký máte cíl, protože pomáhají:
• myslet jasně, kreativně a originálně,
• dobře pracovat s informacemi a s časem,
• dělat důrazná, citlivá a sebevědomá rozhodnutí,
• efektivně přesvědčovat, vyjednávat a prezentovat,
• připravovat životaschopné, výdělečné strategie a plány,
• a dokončovat projekty včas a bez tradičního uzávěrkového stresu.

 

Vytváření myšlenkové mapy je individuální záležitost – každému vyhovuje jiný způsob tvorba a výsledná podoba. Někdo si chce s mapou “pohrát”, má ji úžasně barevnou a s obrázky, a někdo si zase potřebuje jen rychle utřídit myšlenky a stanovit si strukturu textu nebo plán a zvolí proto jednoduché schéma. Jsme toho názoru, že je to čistě na vás, jak mapu nakreslíte či napíšete.

 

Pokračování článku o myšlenkových mapách čtěte ZDARMA
v e-magu Starting Up:

Diskuze k článku

Přidat komentář
V diskuzi není žádný příspěvek. Vložte první komentář.

ROZJÍŽDÍTE PODNIKÁNÍ?

Balíček Můj iPodnikatel vám s tím pomůže!

Nápady na podnikání

 

Praktické návody

Přehledné e-booky vás krok po kroku provedou všemi administrativními nástrahami při rozjezdu podnikání. Nezapomenete na nic důležitého.

Informace pro podnikatele

 

Užitečné pomůcky

Online aplikace pro tvorbu podnikatelského plánu, vzory smluv a aplikace pro správu objednávek vám zjednoduší život.

Podnikatel prosperuje

 

Spousta inspirace

Každý měsíc vám dáme nové číslo e-magu Starting UP + přístup k jeho starším číslům, videím a do databáze podnikatelských nápadů.

 

Řekněte mi o Můj iPodnikatel víc

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.