Networking: Klíčová dovednost 21. století

Slovo „networking“ kolem vás už určitě nejednou prolétlo. Pokud tedy žijete ve stejném století jako my. Networking je totiž klíčová dovednost 21. století, jak vysvětluje Petr Krejčí, konzultant Networking.cz a zakladatel Minutového networkingu. Co je na budování sítě kontaktů tak důležitého a jak se to má správně dělat? Dozvíte se bez vytáček hned tady a teď.

Slovo networking – česky přeloženo „budování sítě kontaktů“ – je poslední dobou velmi často skloňované. Networking není ale o tom, že se setkáváme s lidmi, abychom brali. Je to dlouhodobý proces, který vychází z toho, že druhým dáváme. Teď si asi představíte, že abyste si mohli začít budovat svou síť kontaktů, tak musíte být jakýmsi Ježíškem, který bude chodit a rozdávat dárky v punčoše nebo snad dokonce peníze. Tak tomu ale opravdu není. Co mám na mysli, jsou nejrůznější drobnosti od pouhého úsměvu a upřímného zájmu přes potvrzení dovedností na profesní síti Linkedin až po dohození businessu či zajímavého kontaktu.

 

Jak to funguje

Vztahy jsou jako svaly. Vstoupit jednou do posilovny a čekat, že budete „nabušení“ okamžitě a navždy, je stejně utopické jako myslet si, že networking vzniká na počkání. Networking znamená navazovat, udržovat a dlouhodobě budovat dobré vztahy se svými dodavateli, odběrateli, úřady, se známými či obchodními přáteli s cílem za každé situace vědět, na koho a s čím se mohu obracet.

o autorovi

Krejci
Petr Krejčí

Konzultant www.Networking.cz a zakladatel propojovací platformy www.MinutovyNetworking.cz, díky které můžete poznat 10 zajímavých lidí během 1 hodiny! 

Pokračování článku najdete v únorovém e-magu Starting Up

Diskuze k článku

Přidat komentář
V diskuzi není žádný příspěvek. Vložte první komentář.

ROZJÍŽDÍTE PODNIKÁNÍ?

Balíček Můj iPodnikatel vám s tím pomůže!

Nápady na podnikání

 

Praktické návody

Přehledné e-booky vás krok po kroku provedou všemi administrativními nástrahami při rozjezdu podnikání. Nezapomenete na nic důležitého.

Informace pro podnikatele

 

Užitečné pomůcky

Online aplikace pro tvorbu podnikatelského plánu, vzory smluv a aplikace pro správu objednávek vám zjednoduší život.

Podnikatel prosperuje

 

Spousta inspirace

Každý měsíc vám dáme nové číslo e-magu Starting UP + přístup k jeho starším číslům, videím a do databáze podnikatelských nápadů.

 

Řekněte mi o Můj iPodnikatel víc

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.