Elon Musk a jeho raketový byznys

Co má společného Pay Pal, automobilka Tesla a SpaceX? Elona Muska. Geniálního vizionáře, který své vize cílevědomě realizuje. A právě jeho příběh na vás čeká v knize Elon Musk, kterou vydalo nakladatelství Melvil Publishing. Knížku mám čerstvě za sebou a rád bych se podělil o své dojmy ze čtení.

Na tuhle knížku jsem se docela těšil, protože mě zajímalo „jak to ten chlap dělá?". Jakým způsobem se dají vybudovat společnosti, které navrhují a staví vesmírné rakety, pomalu ale jistě realizují revoluci v automobilovém průmyslu, nebo spíš v celém odvětví dopravy. Společnosti, o kterých uvažuje zakladatel Googlu Larry Page, že jim odkáže své jmění na to, aby mohly realizovat své smělé plány s osidlováním Marsu.

Na všechny otázky dala knížka odpovědi. Od prvních stránek se postupně rozeběhlo velice čtivé dobrodružství kluka, který byl trochu „divnej". Při čtení střídavě Muskovi, nebo spíše jeho společnostem, držíte palce, nevěřícně kroutíte hlavou nad jeho metodami (převážně na poli HR, marketingu, ale i konstrukce) a přemýšlíte o tom, že svým způsobem musí být šílený. Zároveň je to ale také příběh o tvrdé práci a obětech, které musel přinést, o štěstí, které přeje připraveným a o spoustě chytrých lidí, které dokázal přesvědčit o svých vizích a spolu s nimi dokázat věci, které se řadily do kategorie „Nemyslitelné“. A při tom na začátku všeho byl jenom takový malý garážový Start up.

Během čtení se dozvíte, jak vznikal Pay Pal, jak se dají konstruovat motory pro vesmírné lety doslova na koleni, jak vznikaly první prototypy aut Tesla a v čem je jejich celý koncept tak geniální. To ale není hlavní důvod, proč byste měli po knížce sáhnout. Není to ani o tom, že byste se měli snažit být jako Elon Musk. S velkou pravděpodobností se vám nepodaří to co jemu. Jeho příběh vám ale bude obrovskou motivací. Ukáže vám na konkrétním případě, že má smysl jít za svými sny a že když se chce, tak všechno jde.

 

Úplně nejlepší na knize je to, že její příběh je stále rozepsaný. Muskovi je dnes 45 let, má obrovské ambice a spoustu předpokladů pro to, aby je naplnil. Za sebe mu určitě držím palce, aby se jeho sny o osídlení Marsu a čisté dopravě staly skutečností.

Více informací o knize najdete tady.

 

autor

Kuba profilovka malaJakub Křižka

Manažer portálu iPodnikatel.cz, notorický rozjížděč nových projektů se sklony k prokrastinaci a slabostí pro rozvíjení podnikavosti.

Diskuze k článku

Přidat komentář
V diskuzi není žádný příspěvek. Vložte první komentář.

ROZJÍŽDÍTE PODNIKÁNÍ?

Balíček Můj iPodnikatel vám s tím pomůže!

Nápady na podnikání

 

Praktické návody

Přehledné e-booky vás krok po kroku provedou všemi administrativními nástrahami při rozjezdu podnikání. Nezapomenete na nic důležitého.

Informace pro podnikatele

 

Užitečné pomůcky

Online aplikace pro tvorbu podnikatelského plánu, vzory smluv a aplikace pro správu objednávek vám zjednoduší život.

Podnikatel prosperuje

 

Spousta inspirace

Každý měsíc vám dáme nové číslo e-magu Starting UP + přístup k jeho starším číslům, videím a do databáze podnikatelských nápadů.

 

Řekněte mi o Můj iPodnikatel víc

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.