Rozhovor: Tereza in Oslo

Tereza Salte je žena, která každý den inspiruje a motivuje tisíce lidí prostřednictvím svého blogu, který nese podtitul „Live your dreams“, tedy žijte své sny. A protože žít svůj sen se snaží každý startupista, máme pro vás inspirativní rozhovor s Terezou.

Tereza je známá spíše jako TerezaInOslo, což je jméno jejího blogu, který začala psát v době, kdy žila v Oslu. Je dvojnásobná držitelka titulu Blogerka roku. Dnes žije v Praze a se svým manželem zde založila agenturu Elite Bloggers, která vychází z norského konceptu spolupráce s blogery a jejímž cílem je zajištění potřebného zázemí, podpora a vyjednávání marketingových spoluprací založených na transparentnosti, adekvátnosti, férovosti a upřímnosti.

Terezo, podruhé jste se stala blogerkou roku, založila jste s manželem Elite Bloggers a inspirujete tisíce lidí. Dalo by se říct, že prožíváte sen. Vaše cesta k němu ale nebyla vždy jednoduchá. Kde berete odvahu a elán, který předáváte na svém blogu čtenářům?

Elán jsem v sobě měla od malička. Byla jsem hodně aktivní dítě a vydrželo mi to až doteď. Ráda předávám tu energii dál. Když mi poprvé přišel email od jedné mé čtenářky, že jí blog neuvěřitelně pomohl na té její životní cestě a dodává jí energii, poprvé jsem si uvědomila, že ta moje energie může plynout i skrz blog. To mě nabíjí. Pocit, že můžu někoho „nakopnout“ skrz moje slova. To je pocit, který si přeji zažívat pořád dokola. To je můj hnací motor.

Teď je z Vás paní podnikatelka. Ne vždy tomu, ale tak bylo. V Norsku jste si hledala práci, bez větší znalosti jazyka. Nepřijali Vás na vysněnou školu (což se poté, co odpadl jeden kandidát, záhy změnilo). A přesto, nebo možná právě proto, jste dnes tam, kde jste. Z Terezy in Oslo se stala Tereza in Prague. Myslíte si, že byste se do této fáze Vašeho života dostala, pokud byste se nepoprala s neúspěchy, které Vás potkaly?

Přijde mi, že čím víc neúspěchů mě potká, tím silnější jsem osobnost a tím lépe se s nimi potýkám. Jsem hodně paličatá, a když mi někdo oficiální cestou řekne, že na to nemám, chci dokázat především sama sobě, že na to mám. Když to poprvé vyšlo, ten pocit jsem si zamilovala. Jsou to takové moje malé i velké životní výzvy.

Každý se v životě potýká s neúspěchy. Některé bolí, jiné jsou pomíjivé. Je ale na každém z vás, jak se s nimi poperete. Myslím, že mě v tomto hodně ovlivnilo prostředí sportu, ve kterém jsem vyrůstala. Pádů bylo hodně, gymnastek, které se ale dokázaly zvednout a zkusit to znovu, jen pomálu. To byly ale ty, se kterými jsem se po několika letech potkala na mezinárodních závodech. A tak to je i v profesionálním životě. Ti, kteří se dokáží zvednout i několikrát, nakonec stojí na stupni vítězů.

 

Pokračování rozhovoru najdete v březnovém e-magu Starting Up

autorka Peta profilovka mala
Petra Tabarová
redaktorka portálu iPodnikatel.cz

Diskuze k článku

Přidat komentář
V diskuzi není žádný příspěvek. Vložte první komentář.

ROZJÍŽDÍTE PODNIKÁNÍ?

Balíček Můj iPodnikatel vám s tím pomůže!

Nápady na podnikání

 

Praktické návody

Přehledné e-booky vás krok po kroku provedou všemi administrativními nástrahami při rozjezdu podnikání. Nezapomenete na nic důležitého.

Informace pro podnikatele

 

Užitečné pomůcky

Online aplikace pro tvorbu podnikatelského plánu, vzory smluv a aplikace pro správu objednávek vám zjednoduší život.

Podnikatel prosperuje

 

Spousta inspirace

Každý měsíc vám dáme nové číslo e-magu Starting UP + přístup k jeho starším číslům, videím a do databáze podnikatelských nápadů.

 

Řekněte mi o Můj iPodnikatel víc

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.