Nabídka vzdělávacích kurzů pro firmy je široká

Současná nabídka vzdělávacích kurzů pro firmy je velmi široká. Nejen, že můžete vybírat z velkého množství agentur, ale také si lze vybrat, jaké znalosti či dovednosti chcete posílit. Kvalitní agentury pak nabízí individuální i skupinovou výuku a sestavení výukového programu přesně podle požadavků vaší firmy.

Podnikové vzdělávací kurzy

Typy kurzů

Kurzy můžeme rozdělit podle jejich předmětu do tří základních typů. Jazykové kurzy se využívají často, existují tři základní typy jazykových kurzů: všeobecné, profesně zaměřené, příprava na jazykové zkoušky. V současné době jsou velmi oblíbené manažerské kurzy, které rozvíjí manažerské schopnosti a dovednosti. Posledním typem kurzu jsou outdoorové aktivity, které se snaží rozvíjet týmovou spolupráci.

A. Jazykové kurzy

  • Všeobecné,

Všeobecný kurz rozvíjí základní jazykové dovednosti - čtení, psaní, mluvení, poslech, gramatika, rozšíření slovní zásoby pro běžné situace každodenního života a základy obchodního jazyka. Má především zlepšit komunikaci s lidmi a vlastní vyjadřování.

  • Kurzy speciálně zaměřené na různé profesní oblasti,

Speciální kurzy pro různé profesní oblasti se zaměřují na odborný jazyk a profesní jazykovou přípravu. Výuka je cíleně zaměřená na danou jazykovou či pracovní oblast - obchodní korespondence, prezentace, obchodní jednání, specializace na odbornou terminologii různých oborů: ekonomie, finance, účetnictví, bankovnictví, marketing, právo atd.

  • Příprava na mezinárodně uznávané jazykové zkoušky.

Tyto jazykové kurzy připravují na mezinárodní jazykové zkoušky - angličtina (TOEFL, zkoušky typu Cambridge - FCE, CAE, BEC aj.), němčina (ZD, ZMP aj.), francouzština (DELF, DALF aj.) a další jazyky.

B. Manažerské kurzy

Manažerské kurzy se snaží rozvíjet jednotlivé dovednosti, schopnosti i znalosti manažerů na různých pozicích. Pokud jde o znalosti, většinou se kurzy pohybují v oblastech financí, managementu, marketingu a reklamy, obchodu, personalistiky. Pokud chceme rozvíjet osobnost manažera, přihlásíme ho do kurzů prezentačních dovedností, time managementu, komunikačních dovedností a rétoriky popř. kurzu asertivity či empatie na pracovišti.

V podstatě se dají manažerské kurzy rozdělit do tří oblastí:

  • Rozvoj sociálně psychologických dovedností,

Self management (sebepoznání – analýza osobnostního profilu), komunikační dovednosti, asertivita a vyjednávání, zvládání a řešení konfliktů, rozvoj tvořivosti, zvládání stresu, emoční a vztahová inteligence, prezentační dovednosti, psychologie v obchodní činnosti a prodejní praxi

  • Rozvoj manažerských znalostí a dovedností,

Klíčové kompetence úspěšného manažera, vedení lidí a jejich motivace, týmová práce, vedení týmů, budování a zvyšování výkonnosti týmu, vedení pracovních porad, personální management pro managery, time management, stres management...

 
  • Další odborné vzdělávání.

Ekonomika podniku a finance pro neekonomy, řízení firemních procesů, projektové řízení, podniková kultura a firemní komunikace, interkulturální management, public relations a reklama, marketing, personální činnost ve firemní praxi, výběr pracovníků a výběrový pohovor, hodnocení pracovníků a hodnotící pohovor, vzdělávání a rozvoj pracovníků aj.

C. Týmová spolupráce

Týmovou spolupráci rozvíjí především outdoorové trainingy. Outdoor training je aktivita v přírodě, která kombinuje prvky sociální psychologie s fyzickou aktivitou. Jedná se o způsob učení se vlastními prožitky, vlastní činností v přírodním prostředí většinou mimo ostatní civilizaci.

Známe dva základní typy outdoorového kurzu, který se zabývá týmem:

  • Teambuilding,

Tento outdoorový training se snaží o budování a rozvoj týmu.

  • Teamspirit.

U teamspiritu je již tým vybudovaný a proto jsou pro něj připraveny akce, motivace a zábava, která pomáhá tým stmelovat na neformální bázi.

Diskuze k článku

Přidat komentář
V diskuzi není žádný příspěvek. Vložte první komentář.

ROZJÍŽDÍTE PODNIKÁNÍ?

Balíček Můj iPodnikatel vám s tím pomůže!

Nápady na podnikání

 

Praktické návody

Přehledné e-booky vás krok po kroku provedou všemi administrativními nástrahami při rozjezdu podnikání. Nezapomenete na nic důležitého.

Informace pro podnikatele

 

Užitečné pomůcky

Online aplikace pro tvorbu podnikatelského plánu, vzory smluv a aplikace pro správu objednávek vám zjednoduší život.

Podnikatel prosperuje

 

Spousta inspirace

Každý měsíc vám dáme nové číslo e-magu Starting UP + přístup k jeho starším číslům, videím a do databáze podnikatelských nápadů.

 

Řekněte mi o Můj iPodnikatel víc

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.