Šest tipů, jak mít zdravé a produktivní zaměstnance

Chcete mít zdravé a spokojené zaměstnance? Inspirujte se následujícími radami, které podpoří zdravý životný styl vašich zaměstnanců, vrátí jim elán do práce a vám tak pomohou udržet produktivitu a úspěšnost svých zaměstnanců a tím i celé firmy.

 

Zdraví a produktivita pracovníků

1Ujistěte se, zda mají zaměstnanci řádnou přestávku na oběd. 

Vaši zaměstnanci by měli mít přestávku na oběd takovou, aby se mohli najíst, odpočinout si a vrátit se pak do práce plni energie. Zajistěte vhodné prostory, kde by mohli v klidu jíst, aniž by je rušili klienti. Není dobré, aby jedli přímo u stolu, kde je vyrušují telefony a musí mluvit s klienty i během jídla. To jen přidá na stresu.

2Udržujte vzdušnou a teplou kancelář. 

Vaše kancelář či pracoviště by nemělo být vlhké, ponuré a tmavé. Naopak je ideální mít světlé a barevné stěny a v celé místnosti zajistit dobrý přísun čerstvého vzduchu. Pokud je to možné, zajistěte sluneční světlo pomocí oken či přímo ze střechy. Sluneční paprsky jsou potřeba pro přeměnu vitamínu D, to je pro zaměstnance důležité, když se nedostanou během pracovního dne ven na slunce. I když jste vybaveni klimatizací, umožněte zaměstnancům nadýchat se čerstvého vzduchu během pracovního dne.

3Poskytněte více než přestávku na kávu.

Pokud si vaši zaměstnanci dělají přestávky na kafe, pak jim zkuste nabídnout ovoce, džusy nebo cereálie. Tato zaměstnanecká výhoda přináší zdravou alternativu oproti sladkostem, které by jinak ke kávě konzumovali. Tímto krokem můžete zaměstnancům pomoci přejít na zdravější stravovací zvyky a získat více energie, které pak vloží do práce.

4Přesuňte tělocvičnu na vaše pracoviště. 

Když je možné přesunout malou tělocvičnu do našich domovů, proč nenabídnete zaměstnancům také možnost sportovního vyžití po práci. Je to další způsob, jak umožnit vašim zaměstnancům zdravější životní styl.

5Ujistěte se, že zaměstnanci pijí dostatek vody. 

Pokud máte vaše pracoviště klimatizované, zaměstnanci mohou být dehydratovaní, aniž by si to uvědomovali. Proto jim zajistěte přístup k vodě a veďte je k tomu, že dostatečný pitný režim je důležitý. Ideální je instalovat velké nádoby s vodou, které nabízí jak teplou tak studenou vodu.

6Udržujte vaše zaměstnance spokojené. 

Ujistěte se, že pracovat ve vaší kanceláři je radost. I když mohou pracovní povinnosti vyvíjet na zaměstnance velký tlak, zajistěte, aby je to negativně neovlivňovalo fyzicky ani psychicky. Udržujte pravidelnou komunikaci, abyste předešli jakýmkoli problémům. Dejte jim jasně najevo, že nebudete tolerovat pití nebo zneužívání prášků za žádných okolností.

Zdroj: Překlad z Morebusiness.com

 

Diskuze k článku

Přidat komentář
V diskuzi není žádný příspěvek. Vložte první komentář.

ROZJÍŽDÍTE PODNIKÁNÍ?

Balíček Můj iPodnikatel vám s tím pomůže!

Nápady na podnikání

 

Praktické návody

Přehledné e-booky vás krok po kroku provedou všemi administrativními nástrahami při rozjezdu podnikání. Nezapomenete na nic důležitého.

Informace pro podnikatele

 

Užitečné pomůcky

Online aplikace pro tvorbu podnikatelského plánu, vzory smluv a aplikace pro správu objednávek vám zjednoduší život.

Podnikatel prosperuje

 

Spousta inspirace

Každý měsíc vám dáme nové číslo e-magu Starting UP + přístup k jeho starším číslům, videím a do databáze podnikatelských nápadů.

 

Řekněte mi o Můj iPodnikatel víc

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.