Blíží se startup weekend – šance pro každého, jak přivést svůj nápad k životu!

Historicky první Startup Weekend ve Zlíně odstartuje již za pár týdnů. Padesáti čtyř hodinová soutěž otevírá komukoli z řad široké veřejnosti možnost realizovat jakýkoli nápad na produkt nebo službu, která by lidem usnadnila život.

„Často se setkáváme v běžném životě nebo i v práci s problémem, který nás zpomaluje a víme, jak ho vyřešit. Ať už se jedná o rezervační aplikaci pro restauraci či cokoli jiného. Jen nemáme příležitost, čas nebo zkušenosti,“ přiblížila zlínská koordinátorka projektu Jitka Alexová důvod, díky kterému se rozhodla do Zlína koncept mezinárodního víkendového projektu přivést.Hlavní myšlenkou Startup Weekendu je spojit účastníky s různými schopnostmi dohromady a přimět je vydat ze sebe to nejlepší. „Nezáleží na tom, jak velcí jsou lidé profesionálové, ale na tom, jaký mají zápal a chuť podílet se na nových věcech. Zapojit se může skutečně každý,“ uvedla dále Jitka Alexová. Vzhledem k omezené kapacitě však organizátoři doporučují včasnou registraci prostřednictvím webových stránek akce.

Během 54 hodin si účastník se svým týmem projde celým procesem od generování nápadu, přes designování výsledného produktu/služby, jeho testování, přípravy business plánu a propagace, až po jeho prezentaci před odbornou porotou. Tu tvoří zajímavá jména, jež mají za sebou úspěšně realizované projekty. „Naše pozvání do poroty přijali například Roman Šalomoun za Jablotron, Martin Kadlčík za kupi.cz nebo generální ředitel a místopředseda představenstva SPUR a.s. Tomáš Dudák. Za všechny jsme moc rádi“ přiblížila Jitka Alexová. Právě porota ocení ty nejlepší návrhy týmů, vítězové pak získají atraktivní ceny.

Mentoři, od kterých budou jednotlivé týmy získávat zpětnou vazbu, konzultovat s nimi jejich nápady a stanou se jejich rádci a průvodci během celého víkendu, jsou specialisty ve svých oborech – ať už v oblasti IT, marketingu, financí, projektového řízení a dalších. „Jsou jimi například finanční ředitel Jan Vavrys (Monet+), specialista na digitální marketing Jan Podzimek (PRIA), za design Martin Pospíšil (Madeo), či výkonná ředitelka Zlín Film Festivalu Jarmila Záhorová,“ doplnila Jitka Alexová s tím, že výčet dalších mentorů si nechá prozatím pro sebe.

Startup Weekend se již konal ve více než 150 zemích po celém světě. První zlínský Startup Weekend se uskuteční v termínu 22. – 24. listopadu v prostorách UPPERU Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. Registrace a bližší informace jsou k dispozici na https://startupweekend.org nebo na facebookových stránkách.

 

 

Diskuze k článku

Přidat komentář
V diskuzi není žádný příspěvek. Vložte první komentář.

Praktické návody se vším všudy

ROZJÍŽDÍTE PODNIKÁNÍ?

Balíček Můj iPodnikatel vám s tím pomůže!

Nápady na podnikání

 

Praktické návody

Přehledné e-booky vás krok po kroku provedou všemi administrativními nástrahami při rozjezdu podnikání. Nezapomenete na nic důležitého.

Informace pro podnikatele

 

Užitečné pomůcky

Online aplikace pro tvorbu podnikatelského plánu, vzory smluv a aplikace pro správu objednávek vám zjednoduší život.

Podnikatel prosperuje

 

Spousta inspirace

Každý měsíc vám dáme nové číslo e-magu Starting UP + přístup k jeho starším číslům, videím a do databáze podnikatelských nápadů.

 

Řekněte mi o Můj iPodnikatel víc

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.