Cash je blíž. Mobilní appka pro objednávání jídel, ručně vyráběné cajony i desková hra pro nevidomé zaujaly porotu projektu Můj první milion

Akcelerační program letos opět lákal na vzdělávání, mentoring a předávání know-how. V prostorách Technologického inovačního centra se uskutečnilo vyhlášení vítězů akceleračního programu Můj první milion. Finančními i věcnými cenami v hodnotě 300 tisíc korun byly v pondělí 22. června odměněny tři nejlepší podnikatelské záměry žáků středních škol a ve středu 24. června tři nejlepší záměry přihlášené do kategorie vysoké školy a veřejnost. Uděleno bylo také několik speciálních cen.

 

13. ročník akce Můj první milion evidoval k datu uzávěrky, tedy 16. únoru 2020, rekordních 111 přihlášek ve dvou kategoriích. V projektu, jenž si bere za cíl podporu podnikatelského myšlení ve Zlínském kraji, se v kategorii středních škol sešlo 54 záměrů z 16 škol. Do hlavní kategorie vysokých škol a veřejnosti pak zaslalo své záměry dokonce 57 potenciálních start-upů. Během února z nich odborná porota vybrala top 14, které mohli jejich autoři rozvíjet v osmitýdenním akceleračním programu a současně se tak utkat o atraktivní ceny.

„Účastníci akcelerátoru pod odborným vedením našich mentorů během několika málo týdnů převedli své podnikatelské myšlenky a originální nápady v reálný byznys plán. K tomu měli opět možnost získat exkluzivní kontakty a zajímavé ceny a posunout se ještě blíž na cestě za svým snem. Zrealizovat hladký průběh akceleračních workshopů, které se v důsledku karantény přesunuly do online prostředí, bylo velkou výzvou, ale vše jsme zvládli na sto procent,“ zhodnotil letošní ročník Petr Konečný z Technologického inovačního centra.

Jak to dopadlo?

V kategorii středních škol se tvůrčí zápal studentů projevil v mnoha různých odvětvích, což dokazuje i pestré zaměření oceněných projektů.

  • 1. místo Martin Kancner ze SOŠ Josefa Sousedíka s projektem MK Kachon – zakázková výroba bicích hudebních nástrojů cajon.
  • 2. místo Nela Kratochvílová z Gymnázia Lesní čtvrť s projektem Handra – upcycling starého oblečení.
  • 3. místo Daniel Hurta ze SOŠ Josefa Sousedíka s projektem Stolařství Hurta.

Kategorie vysokých škol a veřejnosti rovněž překvapila různorodostí přihlášených nápadů. Porota nakonec vybrala tyto projekty.

  • 1. místo Jakub Josef Forman z Univerzity Tomáše Bati s mobilní aplikací Foode, která zjednodušuje objednávání v restauracích, barech a hotelech. Umožňuje online objednávku i platbu v minimálním čase.
  • 2. místo Miroslav Dančák s originální ručně vyráběnou deskovou hrou Labyront, která spojuje lidi a rodiny nejen s hendikepem.
  • 3. místo Amélie Janíková s projektem Klobucká manufaktura. Jeho cílem je vytvořit ve Valašských Kloboukách příjemné kulturní místo, jehož nosným tématem budou právě klobouky.

Kromě tří hlavních cen v obou kategoriích byla udělena rovněž speciální ocenění:

Cena pro nejaktivnějšího pedagoga od Sdružení pro rozvoj Zlínského kraje
Ing. Bc. Marcela Mrázková ze školy MESIT střední škola, o.p.s.

Cena střední škole za podporu podnikatelského myšlení u studentů od Technologického inovačního centra
MESIT střední škola, o.p.s.

Speciální cena banky ČSOB v hodnotě 5.000 Kč a 5.000 Kč na využití jejich služeb
Jakub Josef Forman za aplikaci Foode.

Cena za nejlepší online projekt od Dynamix investment
Jaroslav Mai a platforma Onlinelogy nabízející veškeré potřebné nástroje na online konzultace odborníků s jejich klienty.

Cena Valašskoklobouckého podnikatelského centra za udržitelný rozvoj, zejména jeho environmentální přínos
Viktor Karlík a jeho efektivní systém samonosných panelů na bázi dřeva a slámy.

Speciální cena Technologického inovačního centra Zlín – kancelář v podnikatelském inkubátoru na rok zdarma
Jakub Josef Forman za aplikaci Foode.

Speciální cena za přínos v společenský odpovědném podnikání od agentury CzechInvest
Miroslav Dančák s originální ručně vyráběnou deskovou hrou Labyront

Praktické návody se vším všudy

ROZJÍŽDÍTE PODNIKÁNÍ?

Balíček Můj iPodnikatel vám s tím pomůže!

Nápady na podnikání

 

Praktické návody

Přehledné e-booky vás krok po kroku provedou všemi administrativními nástrahami při rozjezdu podnikání. Nezapomenete na nic důležitého.

Informace pro podnikatele

 

Užitečné pomůcky

Online aplikace pro tvorbu podnikatelského plánu, vzory smluv a aplikace pro správu objednávek vám zjednoduší život.

Podnikatel prosperuje

 

Spousta inspirace

Každý měsíc vám dáme nové číslo e-magu Starting UP + přístup k jeho starším číslům, videím a do databáze podnikatelských nápadů.

 

Řekněte mi o Můj iPodnikatel víc

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.