Proč je důležité před zahájením podnikání sepsat podnikatelský záměr

Podnikatelský záměr (podnikatelský plán) je často vnímán jako zbytečný kus popsaného papíru, jehož příprava není pro budoucího podnikatele důležitá a pouze zdržuje od samotného zahájení podnikání. Pokud k tomu vezmeme v úvahu spíše praktické zaměření těch, kteří do podnikání vstupují, je nasnadě ukázat, že podnikatelský záměr má pro podnikání skutečný význam.</>

Proč napsat podnikatelský záměr

Princip plánování v podnikání

Principu plánování využíváme všichni v každodenním životě. Velice často se jedná o zcela automatické chování, jednání a dílčí kroky, které vás dovedou k nějakému cíli a pravděpodobně by vás ani nenapadlo považovat je za součást nějakého předem stanoveného plánu.

Plánování se stalo se nedílnou součástí lidského života a je zcela přirozené.

Stačí, abyste například chtěli jít večer do kina. Aniž byste museli dlouho přemýšlet, okamžitě máte v hlavě plán, kde a jakým způsobem koupíte vstupenky, na které stanici městské hromadné dopravy musíte vystoupit, abyste to měli do kina blízko, v jaké restauraci se můžete po cestě do kina najíst a podobně. Pokud byste neměli v hlavě přichystaný tento plán, možná byste dorazili do jiného kina na jiném místě, v jiný čas nebo zcela vyhladovělí, protože byste cestou nenašli žádné místo pro občerstvení. Možná by mohlo být také vyprodáno a veškeré vaše úsilí by tak mohlo přijít vniveč. Váš zážitek by absencí kvalitního, i když jednoduchého plánu, mohl být výrazně negativně ovlivněn.

I na tomto jednoduchém příkladu je možné demonstrovat, že plánování má své nesporné výhody a určitě se vyplatí. Podnikáníje ale nesrovnatelně složitější proces než návštěva kina a proto je také sestavení plánu budoucího podnikání – podnikatelského záměru – mnohem náročnější a zabere více času. Pokud by vám bylo líto strávit čas nad sepisováním podnikatelského záměru, může se stát, že byste nakonec vynaložili mnohem více energie a úsilí na rozjezd podnikání, které by se pak ukázalo jako neperspektivní. Je proto mnohem jednodušší věnovat se prevenci rizik podnikání hned ze začátku a vymezit si na vypracování detailního podnikatelského záměru dostatek času.

 

 

Co získáte díky podnikatelskému záměru

Pokud máte stále ještě pochybnosti o přínosu podnikatelského záměru pro vaše budoucí podnikání, připravili jsme pro vás seznam výhod, které pro vás jako začínajícího podnikatele z existence podnikatelského záměru plynou.

1 Podnikatelský záměr dodá potřebnou energii pro zahájení podnikání

Člověk, který se rozhodne podnikat, by měl být schopen věnovat nebývalé množství své energie do každodenního cílevědomého jednání, které povede ke splnění jeho snu o fungujícím podniku. K dosažení vašeho snu vede jednoznačně snazší cesta, pokud máte kromě svého nadšení k dispozici také plán dílčích kroků k jeho naplnění.

2 Podnikatelský záměr dá podnikání tu nejlepší možnou šanci na úspěch

Psaní podnikatelského plánu je nejlepší cestou k ověření, zda-li je váš podnikatelský nápad pro podnikání vhodný. Pokud už ve fázi sestavování podnikatelského záměru narážíte na problémy, je možné, že vybraná podnikatelská příležitost není příliš perspektivní. Důležité je dbát při sepisování podnikatelského záměru také na to, aby byl co možná nejkonkrétnější a hlavně, aby byl postaven na reálných základech. Stanovujte si dosažitelné a reálné cíle a vymezte také krok po kroku aktivity, které k jejich dosažení povedou. Příliš ambiciózní plán by mohl být cestou k velkému zklamání již v rané fázi podnikání.

Vzor podnikatelského plánu pro vás

Nabízíme vám pomoc při psaní podnikatelského plánu:

Aplikace na vytvoření podnikatelského plánu

Podnikatelský plán včetně propočtů
bez nutnosti hlubokých znalostí.

6 měsíční přístup stojí 605 Kč vč. DPH

Podnikatelský záměr vzor

Získat přístup

E-book s praktickým návodem na podnikatelský plán

Na 21 stranách je podrobně vysvětlen obsah všech kapitol, které by v podnikatelském plánu neměly v žádném případě chybět.

Jen za 150 Kč vč. DPH

Plan titulka

Stáhnout e-book

Diskuze k článku

Přidat komentář
whyte Chcete prodat ledviny? Nebo hledáte příležitost prodat své ledviny za peníze kvůli finančním rozpadům a nevíte, co dělat, pak nás kontaktujte dnes a my vám nabídneme dobrou částku pro vaše ledviny. Jmenuji se (Doktor Elvis Whyte) jsem fenomenolog v naší nemocnici, specializuji se na chirurgii ledvin a zabýváme se také nákupem a transplantací ledvin u žijícího odpovídajícího dárce. Kontaktní e-mail: nebo Whatsapp us +2347083629144 pro více informací
20.8.2020 11:38 | Odpovědět

ROZJÍŽDÍTE PODNIKÁNÍ?

Balíček Můj iPodnikatel vám s tím pomůže!

Nápady na podnikání

 

Praktické návody

Přehledné e-booky vás krok po kroku provedou všemi administrativními nástrahami při rozjezdu podnikání. Nezapomenete na nic důležitého.

Informace pro podnikatele

 

Užitečné pomůcky

Online aplikace pro tvorbu podnikatelského plánu, vzory smluv a aplikace pro správu objednávek vám zjednoduší život.

Podnikatel prosperuje

 

Spousta inspirace

Každý měsíc vám dáme nové číslo e-magu Starting UP + přístup k jeho starším číslům, videím a do databáze podnikatelských nápadů.

 

Řekněte mi o Můj iPodnikatel víc

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.