Proč je důležité před zahájením podnikání sepsat podnikatelský záměr

Podnikatelský záměr (podnikatelský plán) je často vnímán jako zbytečný kus popsaného papíru, jehož příprava není pro budoucího podnikatele důležitá a pouze zdržuje od samotného zahájení podnikání. Pokud k tomu vezmeme v úvahu spíše praktické zaměření těch, kteří do podnikání vstupují, je nasnadě ukázat, že podnikatelský záměr má pro podnikání skutečný význam.</>

3 Podnikatelský záměr umožní kvalitní řízení podniku

Podnikatelský záměr je velmi důležitý dokument pro každý podnik, protože umožňuje jeho kvalitní řízení. Řízení podniku je vedeno snahami o neustálou změnu stavu, ve kterém se vaše podnikání právě nachází tak, byste dosáhli původně naplánovaných cílů. Proto je důležité znát jednotlivé dílčí kroky vedoucí k žádoucím změnám, mít možnost tyto změny sledovat, vyhodnocovat a případně je podle okolností ve vztahu k původnímu plánu měnit.

Pokud nemáte podrobný plán, podnikání řídíte nahodile, cíl vaší cesty je nejistý a s velmi malou šancí na konečný úspěch. Díky podnikatelskému záměru můžete každý den, týden a měsíc podrobně kontrolovat, jak váš podnik postupuje k vytyčeným cílům, umožní vám ohlédnout se a v případě, že nejsou naplňovány původní představy, můžete včas provádět opatření k nápravě. Podnikatelský záměr nastiňuje, jakým novým směrem by se vaše podnikání mělo ubírat.

4 Podnikatelský záměr poskytne objektivní pohled

Sepisování podnikatelského záměru vás přinutí shromáždit informace, které jsou k zahájení a řízení podnikání nezbytné. Postupně tak budete získávat stále reálnější obraz o problémech, které vás při založení podniku a jeho řízení mohou potkat. Původní představy o podnikání se tak během práce na podnikatelském záměru mohou podstatně změnit a nabýt konkrétní, ucelenější a hlavně reálnější podoby.

Správný podnikatelský záměr by měl být sestavený s ohledem na skutečnou vnější realitu a na podrobném seznámení s podnikatelským prostředím. Jedině tak má vaše podnikání naději na úspěch.

 

5 Během přípravy podnikatelského záměru se hodně naučíte

V průběhu podnikání dochází ke změnám legislativy, objevuje se stále nová konkurence a jiné krizové situace, které z pozice podnikatele nemůžete příliš ovlivnit. Ani důsledně propracovaný podnikatelský záměr vás pravděpodobně nepřipraví na všechny tyto změny, je však zřejmé, že čím více o problematice podnikání víte, tím lépe, rychleji a efektivněji můžete reagovat i na nečekané okolnosti.

6 Podnikatelský záměr je cestou k získání finančních prostředků

Podnikatelský záměr je velmi důležitý předpoklad pro získání finančních prostředků při založení i dalším rozvoji podniku. Přestože banky poskytují peníze především proti ručení movitým či nemovitým majetkem, mezi investory může sehrát významnou roli i kvalitní podnikatelský záměr, díky němuž budete znát odpovědi na důležité a zásadní otázky ohledně fungování vašeho podnikání, všech jeho zásadních aspektů, souvislostí a potenciálních rizik.

Vzor podnikatelského plánu pro vás

Nabízíme vám pomoc při psaní podnikatelského plánu:

Aplikace na vytvoření podnikatelského plánu

Podnikatelský plán včetně propočtů
bez nutnosti hlubokých znalostí.

6 měsíční přístup stojí 605 Kč vč. DPH

Podnikatelský záměr vzor

Získat přístup

E-book s praktickým návodem na podnikatelský plán

Na 21 stranách je podrobně vysvětlen obsah všech kapitol, které by v podnikatelském plánu neměly v žádném případě chybět.

Jen za 150 Kč vč. DPH

Plan titulka

Stáhnout e-book

Diskuze k článku

Přidat komentář
whyte Chcete prodat ledviny? Nebo hledáte příležitost prodat své ledviny za peníze kvůli finančním rozpadům a nevíte, co dělat, pak nás kontaktujte dnes a my vám nabídneme dobrou částku pro vaše ledviny. Jmenuji se (Doktor Elvis Whyte) jsem fenomenolog v naší nemocnici, specializuji se na chirurgii ledvin a zabýváme se také nákupem a transplantací ledvin u žijícího odpovídajícího dárce. Kontaktní e-mail: nebo Whatsapp us +2347083629144 pro více informací
20.8.2020 11:38 | Odpovědět

ROZJÍŽDÍTE PODNIKÁNÍ?

Balíček Můj iPodnikatel vám s tím pomůže!

Nápady na podnikání

 

Praktické návody

Přehledné e-booky vás krok po kroku provedou všemi administrativními nástrahami při rozjezdu podnikání. Nezapomenete na nic důležitého.

Informace pro podnikatele

 

Užitečné pomůcky

Online aplikace pro tvorbu podnikatelského plánu, vzory smluv a aplikace pro správu objednávek vám zjednoduší život.

Podnikatel prosperuje

 

Spousta inspirace

Každý měsíc vám dáme nové číslo e-magu Starting UP + přístup k jeho starším číslům, videím a do databáze podnikatelských nápadů.

 

Řekněte mi o Můj iPodnikatel víc

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.