Základy o podnikatelském záměru

Každé podnikání by mělo začít sestavením jeho plánu – podnikatelského záměru. Víte, co si máte pod tímto pojmem představit, jak by měl takový podnikatelský záměr vypadat či jaké jsou kroky k sestavení efektivního podnikatelského záměru pro začínající podnikatele? Ne? Nechejte se vést našimi radami a staňte se úspěšným podnikatelem.

Postup při sestavení podnikatelského záměru

1 Poznejte důležitost podnikatelského záměru pro podnikání

Výchozím bodem podnikatelského plánování je uvědomnění si důležitost podnikatelského záměru pro start i rozvoj podnikání.

2 Definujte cíle a zaměření vašeho podnikání

Nejdříve byste si měli najít důvod, proč vlastně chcete začít podnikat. Také byste měli specifikovat cíle – krátkodobé i dlouhodobé. Vymezte si časový limit a definujte si kroky, které chcete do této doby stihnout. Sepište si také všechny příležitosti, které na svém trhu vidíte.

3 Zjistěte, co ohrožuje vaše podnikání

Měli byste také identifikovat všechny možné hrozby, o kterých se domníváte, že by mohly ztěžovat vaši cestu k úspěchu. Ke každému ohrožení, které odhalíte, si připravte řešení, které jej eliminuje a nebo alespoň minimalizuje. Pokud budete mít plány pro krizové situace, budete schopni čelit každé hrozbě s rozvahou. Pokud máte nějaká obchodní tajemství, která potřebují ochránit, připravte si také předem plán, jak své know-how zabezpečit před konkurenty.

 

4 Nachystejte si plán "B“

Počítejte s tím, že v podnikání mohou nastat neočekávané okolnosti, protože žádný podnikatelský záměr není dokonalý a přináší i rizika. Nebojte se je pojmenovat, protože pak máte šanci se na ně připravit. Zamyslete se jak budete řešit, když se vám nebude se dařit. Připravte si krizová řešení. Pokud se však bude situace vyvíjet pozitivně a firma poroste, pak je třeba mít i výhledovou plán rozvoje.

5 Ujasněte si šíři svých podnikatelských aktivit

Budete potřebovat sestavit přehled všech produktů a služeb, které budete chtít nabídnout potenciálním zákazníkům. S tím souvisí sestavení marketingového plánu, včetně toho, jak chcete představit své produkty na trhu a jak hodláte bojovat s konkurencí.

6 Zaměřte se na finanční stránku podnikání

Finanční plán bude představovat životaschopnost vašeho podnikání. Specifikujte, jakým způsobem zajistíte peníze pro start podnikání i pro jeho samotný chod, dokud se na trhu neprosadíte. Naplánujte si také financování i pro případ krizových situací.

Vzor podnikatelského plánu pro vás

Nabízíme vám pomoc při psaní podnikatelského plánu:

Aplikace na vytvoření podnikatelského plánu

Podnikatelský plán včetně propočtů
bez nutnosti hlubokých znalostí.

6 měsíční přístup stojí 605 Kč vč. DPH

Podnikatelský záměr vzor

Získat přístup

E-book s praktickým návodem na podnikatelský plán

Na 21 stranách je podrobně vysvětlen obsah všech kapitol, které by v podnikatelském plánu neměly v žádném případě chybět.

Jen za 150 Kč vč. DPH

Plan titulka

Stáhnout e-book

Diskuze k článku

Přidat komentář
V diskuzi není žádný příspěvek. Vložte první komentář.

ROZJÍŽDÍTE PODNIKÁNÍ?

Balíček Můj iPodnikatel vám s tím pomůže!

Nápady na podnikání

 

Praktické návody

Přehledné e-booky vás krok po kroku provedou všemi administrativními nástrahami při rozjezdu podnikání. Nezapomenete na nic důležitého.

Informace pro podnikatele

 

Užitečné pomůcky

Online aplikace pro tvorbu podnikatelského plánu, vzory smluv a aplikace pro správu objednávek vám zjednoduší život.

Podnikatel prosperuje

 

Spousta inspirace

Každý měsíc vám dáme nové číslo e-magu Starting UP + přístup k jeho starším číslům, videím a do databáze podnikatelských nápadů.

 

Řekněte mi o Můj iPodnikatel víc

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.