Povinné ručení pro podnikatele aneb co je to flotilové pojištění?

Povinnost sjednání povinného ručení platí obecně pro všechna vozidla, jež mají být provozována na pozemní komunikaci. V této souvislosti často slýcháme o takzvaném flotilovém pojištění, které je výhodným řešením zejména pro podnikatele, kteří mají vícero vozů. Co přesně je flotilové pojištění a jaké z něj plynou výhody?

Co je to flotilové pojištění

Povinné ručení je určitou ochranou samotného řidiče, který by při způsobení dopravní nehody, byl bez platného pojištění vystaven povinnosti nahradit veškerou škodu ze svého. Pojištění flotil funguje stejně jako povinné ručení, akorát se jedná o pojištění pro více vozidel, jež je naceněno individuálně a jeho správa probíhá v rámci jedné pojistné smlouvy. Při dalším nákupu či prodeji vozu se provede takzvané přihlášení/odhlášení vozidla do pojištění, kdy pojistník pouze informuje pojišťovnu o změně v jeho flotile. Fakturace může probíhat měsíčně, čtvrtletně či ročně, přičemž je vždy hrazena celková cena na celou flotilu.

Jak se stanoví cena flotilového pojištění?

Na flotilové pojištění neexistují ustálené ceníky a jelikož každá flotila i samotný pojistník jsou různí, probíhá nacenění pojištění velice individuálně. Konečná cena pojistky je ovlivněna jak počtem a charakteristikami vozidel, tak i například tím, k jaké činnosti jsou vozidla využívána. Stejně tak cenu výrazně ovlivní dosavadní škodní historie, tedy, zdali bylo Vašimi řidiči způsobeno velké množství nehod nebo naopak zdali je škodní frekvence nízká. V neposlední řadě záleží též na samotné flotilové pojistce, jejíž limity a připojištění si může pojistník zvolit dle svého uvážení.

Pro koho je flotilové pojištění určeno?

Flotilové pojištění je výhodným řešením zejména pro majitele dopravních firem, rodiny s pěti a více vozidly, nebo například pro malé živnostníky, kteří vozidla využívají pro své podnikání. Flotilové pojištění lze nezávazně poptat a srovnat jeho ceny přes specializovaný srovnávač povinného ručení, který uživateli zajistí tu nejvýhodnější cenu na trhu a možnost rychlého online sjednání.

Diskuze k článku

Přidat komentář
donlabuznik Také jsem si před nedávnem nechával pojistit přes https://www.top-pojisteni.cz/povinne-ruceni všechna moje auta. Musím říct, že ta úspora na povinném ručení je značná, všech deset aut totiž díky použití srovnávače má pojistku levnější asi tak o 10% oproti té minulé, což je vážně super.
19.12.2019 23:52 | Odpovědět
Hanakl Kamarádka si nedávno koupila nějaké levné pneumatiky z nejmenovaného obchodu. Od začátku se mi to zdálo divné, protože byly opravdu podezřele levné. Penumatiky jí vydržely ani ne 2 roky a i tak s nimi měla mezitím velké problémy. Podle mně je lepší si připlatit za kvalitní pneumatiku, než řešit takové problémy. My máme například Oktávku a před 2 roky jsme si koupili přímo tyto https://www.pneuok.cz/alu-kola/brock/rc29-hgvp-8j-x-18-5-112-et50-57.1-kod-304286br/ a dodnes jezdí bezproblémově a je na ně spoleh. Takže za mě levné pneu rozhodně ne.
4.12.2018 20:38 | Odpovědět

ROZJÍŽDÍTE PODNIKÁNÍ?

Balíček Můj iPodnikatel vám s tím pomůže!

Nápady na podnikání

 

Praktické návody

Přehledné e-booky vás krok po kroku provedou všemi administrativními nástrahami při rozjezdu podnikání. Nezapomenete na nic důležitého.

Informace pro podnikatele

 

Užitečné pomůcky

Online aplikace pro tvorbu podnikatelského plánu, vzory smluv a aplikace pro správu objednávek vám zjednoduší život.

Podnikatel prosperuje

 

Spousta inspirace

Každý měsíc vám dáme nové číslo e-magu Starting UP + přístup k jeho starším číslům, videím a do databáze podnikatelských nápadů.

 

Řekněte mi o Můj iPodnikatel víc

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.