Jak v praxi funguje Peer to Peer půjčování peněz

Na Zonky se mi líbí lidskost, která kouká z každé stránky. Jde vidět, že je pro ně trend peer to peer půjček nejen zdrojem jejich obživy, ale že jim hodně záleží na tom, jaké lidské příběhy pomáhají dotahovat do happy endů. Proto jsem si je vybrala, aby nám prozradili, jak to v praxi funguje. Jedno „peer“ v peer to peer půjčování patří žadatelům o půjčky a druhé investorům, kteří peníze půjčují. Ať jste na jedné či druhé straně, tento rozhovor je pro vás.

Na naše dotazy odpovídala Lucie Tvarůžková, manažerka Zonky, dlouholetá novinářka a bývalá šéfredaktorka zpravodajského portálu iHNed.cz

Jak to udělat, aby vám lidé ochotně půjčili

Na refinancování půjček? Na auto? Na rozjezd podnikání? Na co všechno si lidé mohou u vás půjčit? Má to nějaké limity?

Limit je zatím v částce – na Zonky si můžete půjčit maximálně 300 000 Kč. Ale půjčit si je můžete na cokoli. Když investory přesvědčíte, že se jim vyplatí půjčit vám na cestu kolem světa, tak si prostě půjčíte na cestu kolem světa. Refinancování je u nás poměrně časté a ukazuje to na jednu věc – že půjčování u bank je v Česku drahé  a že půjčit si od lidí je levnější. Navíc se snažíme, aby to, že si půjčujete od lidí a ne od anonymní instituce, bylo poznat. Prostě aby to byl příjemný zážitek. 

Komu lidé nejraději půjčují? Jinými slovy, co musím mít nebo naopak nemít, abych si mohla na Zonky půjčit?

Aby vám Zonky investoři mohli půjčit, musíte být občan ČR starší 18 let a musíte mít bankovní účet. A pak musíte vědět, na co a kolik si chcete půjčit. Budeme zjišťovat, jaké máte příjmy, ověřovat vaši tototžnost. Je fajn mít dobrou kreditní historii, to znamená, že se vám dařilo dobře splácet půjčky v minulosti. Zajímá nás ale i to, v čem jste dobří, že vás povýšili v práci nebo jak se chováte na sociálních sítích. Nebudeme vás strkat do předem připravených škatulek, vyplatí se vám „mít tvář“, nemusíte mít obavy na sebe něco prozradit, protože čím víc toho o vás budeme vědět, tím raději vám půjčíme.

 

Pokračování rozhovoru najdete v prosincovém e-magu Starting Up pro předplatitele

Autorka Bara profilovka mala

Barbora Mazochová
šéfredaktorka portálu iPodnikatel.cz


Diskuze k článku

Přidat komentář
V diskuzi není žádný příspěvek. Vložte první komentář.

ROZJÍŽDÍTE PODNIKÁNÍ?

Balíček Můj iPodnikatel vám s tím pomůže!

Nápady na podnikání

 

Praktické návody

Přehledné e-booky vás krok po kroku provedou všemi administrativními nástrahami při rozjezdu podnikání. Nezapomenete na nic důležitého.

Informace pro podnikatele

 

Užitečné pomůcky

Online aplikace pro tvorbu podnikatelského plánu, vzory smluv a aplikace pro správu objednávek vám zjednoduší život.

Podnikatel prosperuje

 

Spousta inspirace

Každý měsíc vám dáme nové číslo e-magu Starting UP + přístup k jeho starším číslům, videím a do databáze podnikatelských nápadů.

 

Řekněte mi o Můj iPodnikatel víc

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.