10 nejdůležitějších kroků k mistrovství v umění networkingu

Všichni jsme slyšeli to staré pořekadlo: "Není to o tom, co víš, ale koho znáš." Když přijde na lámání chleba a pracovní úspěch - emaily, telefonní čísla a vztahy jsou tím nejdůležitějším aktivem, které máte. Právě z toho důvodu může být "networking" (propojování se s lidmi) tou nejcennější zručností, kterou můžete ve svém životě získat. Dokáže Vám pomoci nejen ve Vašem byznysu a kariéře, ale i ve Vašem osobním životě.

Je však důležité si uvědomit, že networking není jen o vyměňování si vizitek. Je o vytvoření skutečného propojení s druhými lidmi (a to i v každodenních situacích), které nakonec vede k oboustranně výhodné spolupráci.

A tady najdete ty nejdůležitější kroky k tomu, jak si svou společenskou síť vybudovat úspěšně.

1Zapojte se

Není možné vybudovat vztahy, které potřebujete, sezením na zadku. Potřebujete se postavit a vyjít ven. Seznamovat se. Účastnit se. Zapojovat se. Dívejte se lidem do očí, zajímejte se o jejich životy a dovolte jim zajímat se o ten Váš. Buďte zranitelní a sdílejte svůj život. Své znalosti.

2Poznejte sami sebe

 

Aby ve Vás druzí viděli hodnotu, potřebují pochopit kdo jste a co děláte. Na to však potřebujete nejprve Vy sami vědět kdo jste. Naučte se prezentovat. Buďte připraveni sdílet svou vizi se světem. Kdykoliv. Nejprve ale zjistěte, co je Vaše vize.

3Poslouchejte

Aktivní naslouchání je jedna z nejdůležitějších schopností, kterou se v životě můžete naučit. V byznysu i v osobních vztazích. Nejčastějším důvodem, proč partneři končí v manželské poradně je "chyba v komunikaci". Nejčastějším důvodem chyby v komunikaci, je nedostatek schopnosti aktivně naslouchat. Buďte přítomni a zajímejte se.

4Objevte společné zázemí

Obrovská část úspěchu v networkingu je založena na schopnosti objevit co máme s druhým člověkem společné. Na to aby však byla tato technika účinná, potřebujete najít společné zázemí v oblastech, na kterých druhému záleží. Zjišťujte proto co je v byznysu a životě druhého důležité a podstatné. Co je jeho vášeň?

5Přidejte hodnotu

Mnoho lidí si myslí, že nepotřebuje dávat a začíná svůj kontakt prosbou nebo žádostí o službu. Prosba není špatná, špatné je načasování. Takhle to bohužel nefunguje. Právě naopak. Vy potřebujete najít způsob, jak můžete něco udělat pro Váš nový kontakt. Pokud momentálně nemůžete, sledujte jeho činnost a byznys. Sledujte jeho facebook, staňte se jeho odběratelem, všímejte si lidí v jeho okolí. Dnešní internetový svět Vám toto vše umožňuje prakticky zdarma. Pokud dokážete překvapit v momentě, kdy se to už od Vás neočekává, vytvoříte nejlepší dojem.

Témata:
rady a návody  

Diskuze k článku

Přidat komentář
V diskuzi není žádný příspěvek. Vložte první komentář.

ROZJÍŽDÍTE PODNIKÁNÍ?

Balíček Můj iPodnikatel vám s tím pomůže!

Nápady na podnikání

 

Praktické návody

Přehledné e-booky vás krok po kroku provedou všemi administrativními nástrahami při rozjezdu podnikání. Nezapomenete na nic důležitého.

Informace pro podnikatele

 

Užitečné pomůcky

Online aplikace pro tvorbu podnikatelského plánu, vzory smluv a aplikace pro správu objednávek vám zjednoduší život.

Podnikatel prosperuje

 

Spousta inspirace

Každý měsíc vám dáme nové číslo e-magu Starting UP + přístup k jeho starším číslům, videím a do databáze podnikatelských nápadů.

 

Řekněte mi o Můj iPodnikatel víc

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.