10 nejdůležitějších kroků k mistrovství v umění networkingu

Všichni jsme slyšeli to staré pořekadlo: "Není to o tom, co víš, ale koho znáš." Když přijde na lámání chleba a pracovní úspěch - emaily, telefonní čísla a vztahy jsou tím nejdůležitějším aktivem, které máte. Právě z toho důvodu může být "networking" (propojování se s lidmi) tou nejcennější zručností, kterou můžete ve svém životě získat. Dokáže Vám pomoci nejen ve Vašem byznysu a kariéře, ale i ve Vašem osobním životě.

6Nezapomínejte

Jméno je základ. Detaily jsou plusové body. Při vlivných lidech se Vám však mnoho bez těchto plusových bodů nepodaří, nemluvě o základě. Pokud si nyní říkáte, že nemáte dobrou paměť, rozumím Vám. A vím přesně, jak se cítíte. Uvědomte si však, že kapacita našeho mozku je 2,500 terabajtů. Jinými slovy - přibližně 3 miliony hodin videozáznamu nebo 2,2 triliónu obrázků. Skutečný důvod, proč si jména a detaily nepamatujeme tedy zjevně není v paměti. Je v pozornosti. A v momentě, kdy druhého člověka začneme vnímat jako skutečně důležitého, si dokážeme zapamatovat víc, než bychom si kdy mysleli.

7Následujte

Když jste se už začali dívat na druhého jako na důležitého, je načase dát mu to najevo. Udržte s ním kontakt. Každý z nás má obrovské množství společenských interakcí. Vystupte z davu. Ozvěte se jednou za čas. Pošlete mail. Zajímavý výzkum. Něco nápomocného. Chcete se stát aktivní součástí sítě, ne zapomenutou vzpomínkou.

8Přispějte

Skutečným mistrem networkingu se stanete, když dokážete přispívat ke kvalitě života a byznysu druhých svou energií, informacemi a kontakty. Mějte oči otevřené a hledejte také způsoby jak propojit další lidi. Každý má jedinečné vlohy a dovednosti. Každý nimi může někomu pomoci a něco z toho získat.

Pozor však, nevytvářejte zbytečné propojení. Pokud budete bezhlavě seznamovat lidi, kteří si nemají oboustranně čím přispět, zasloužíte se tím o ignoraci. Z obou stran.

9Požádejte o pomoc

Když jste udělali dosud vše správně, je velká šance, že pokud požádáte zdvořile o pomoc, dostanete ji. Co Váš požadavek potřebuje je přiměřenost a konkrétnost.

10Oceňujte

Teprve v srpnu roku 2014 byl v časopise "Emotion" zveřejněn výzkum, ve kterém Lisa Williams spolu doktorkou Monicou Bartlett experimentálně poukázali na to, že lidé, kteří děkují, jsou vnímáni jako příjemnější. A to nejen svým chováním, ale i svou celkovou osobností. Další studie naznačují, že pomoci poděkování dokážeme posílit chování druhých - jinak řečeno zvýšit šanci, že pro nás něco udělají znovu. A to až o 100%.

Oceňujte proto, buďte konkrétní a dovolte takto svým vztahům růst rychleji. Protože, jak jste si už přečetli na začátku, vztahy jsou všechno.

Slovo na závěr

Používali jste již některé z těchto způsobů? Jak pro Vás fungovaly? Co budete od teď dělat jinak? Zanechte Váš názor v komentáři.

A pokud Vás zajímá více o tom, jak si spřátelit lidi a získat tak od nich co chcete, využijte psychologické principy, které jsem pro Vás blíže popsal v kompletním návodu s názvem: Jak přesvědčit bez přesvědčování (a v rekordním čase). Je zdarma.

Autor: Radovan Jenčík

 

Témata:
rady a návody  

Diskuze k článku

Přidat komentář
V diskuzi není žádný příspěvek. Vložte první komentář.

ROZJÍŽDÍTE PODNIKÁNÍ?

Balíček Můj iPodnikatel vám s tím pomůže!

Nápady na podnikání

 

Praktické návody

Přehledné e-booky vás krok po kroku provedou všemi administrativními nástrahami při rozjezdu podnikání. Nezapomenete na nic důležitého.

Informace pro podnikatele

 

Užitečné pomůcky

Online aplikace pro tvorbu podnikatelského plánu, vzory smluv a aplikace pro správu objednávek vám zjednoduší život.

Podnikatel prosperuje

 

Spousta inspirace

Každý měsíc vám dáme nové číslo e-magu Starting UP + přístup k jeho starším číslům, videím a do databáze podnikatelských nápadů.

 

Řekněte mi o Můj iPodnikatel víc

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.