5 tipů, jak si zařídit fungující mobilní kancelář

Využívání moderních technologií a velká mobilita při práci jsou společným znakem mnoha současných povolání. Ať už se jedná o obchodní zástupce, makléře či manažery, ti všichni jsou obvykle nuceni trávit mnoho času mimo kancelář. A zároveň potřebují mít vždy při ruce své chytré pomocníky v podobě laptopů, smartphonů a dalších užitečných zařízení. Zařídit si funkční mobilní kancelář není jen tak. Přinášíme vám několik užitečných tipů, jak na ni.

Jak si zařídit mobilní kancelář

Šetřete místem, zbytečnou kabeláž nechte doma

Fungující mobilní kancelář zdánlivě vyžaduje několik kabelů, které vám umožní nabíjet či propojovat jednotlivá mobilní zařízení. Nosit s sebou ale klubko zamotaných drátů není zrovna praktické a pohodlné. Vyhnout se nošení nadbytečné kabeláže můžete pomocí propojovacích zařízení, která jsou přímo navržená pro časté cestování. „Nadbytečně dlouhé kabely pro propojování či nabíjení při cestování zbytečně zabírají místo. Problém řeší speciální univerzální propojovací přívěsky, které mají kabel dlouhý pouhých pár centimetrů. Po použití se navíc dají snadno složit a zavěsit třeba na klíče,“ říká Radim Tlapák ze společnosti NTB o nových propojovacích přívěscích, které své uživatele zbavují právě nutnosti nosit s sebou nadbytečné kabely.

Pořiďte si vhodný laptop nebo tablet

Pro práci v terénu je nezbytné mít kvalitní notebook, který vás za žádných okolností nezradí. Při výběru toho správného klaďte důraz na parametry, které jsou pro vaši mobilní práci důležité. Pro případ nemožnosti připojení k elektrické síti by měl mít váš laptop kvalitní baterii, která bez nabití vydrží co nejdéle. Pozornost věnujte i velikosti a váze. Před velkým monitorem dejte raději přednost něčemu skladnějšímu a lehčímu. Vhodnou alternativou může být také tablet. Ačkoliv je mnohými považován spíše za hračku, po připevnění externí klávesnice může stejně dobře sloužit i k práci.

Chytré mobilní aplikace vám usnadní práci

Pokud už máte ten správný stroj, třeba smartphone, měli byste ho vybavit také kvalitními programy či aplikacemi. Chytré aplikace vám mohou velmi usnadnit vaši práci a ušetřit spoustu času, který se jistě bude hodit. Užitečné jsou třeba aplikace, které vám pomohou s organizací vaší práce a usnadní vám plánování jednotlivých úkolů. Hodit se vám mohou ale i správci souborů, editory, prohlížeče, záznamníky, nebo webová úložiště pro ukládání a sdílení vašich dokumentů.

Využijte zázemí auta a nabíjejte ze zapalování

Cestujete-li při práci autem, jeho zázemí vám může být v mnohém užitečné. Především si zde můžete pomocí nabíječky do auta pohodlně dobít svá mobilní zařízení během jízdy a ušetřit tak čas. Pořídíte-li si univerzální nabíječku s výměnnými konektory, můžete s ní pohodlně nabíjet mobil, tablet i fotoaparát. Nabíječku stačí pouze zasunout do zapalování a přístroj se vám dobije z autobaterie. Některé nabíječky umožňují i dobíjení dvou přístrojů naráz, čímž efektivně zkrátíte dobu nabíjení na polovinu.

 

Buďte praktičtí, nabíjejte a přenášejte data v jednom

Mnoho pracovních pozic vyžaduje rychlost a operativní jednání. Pokud zastáváte jednu z nich, vyplatí se vám uvažovat prakticky. Moderní technika jde neustále dopředu a vybírat můžete z pomůcek, které mají hned několik funkcí najednou a vydají tak i za několik méně univerzálních pomocníků. „Ulehčit práci může lidem řešení dva v jednom, díky němuž lze přístroj dobíjet pomocí USB portu či nabíječky a zároveň umožňuje přenos dat z mobilního přístroje do notebooku a zpět,“sdělil Radim Tlapák ze společnosti NTB.

Zdroj: NTB CZ, s.r.o.

Diskuze k článku

Přidat komentář
V diskuzi není žádný příspěvek. Vložte první komentář.

ROZJÍŽDÍTE PODNIKÁNÍ?

Balíček Můj iPodnikatel vám s tím pomůže!

Nápady na podnikání

 

Praktické návody

Přehledné e-booky vás krok po kroku provedou všemi administrativními nástrahami při rozjezdu podnikání. Nezapomenete na nic důležitého.

Informace pro podnikatele

 

Užitečné pomůcky

Online aplikace pro tvorbu podnikatelského plánu, vzory smluv a aplikace pro správu objednávek vám zjednoduší život.

Podnikatel prosperuje

 

Spousta inspirace

Každý měsíc vám dáme nové číslo e-magu Starting UP + přístup k jeho starším číslům, videím a do databáze podnikatelských nápadů.

 

Řekněte mi o Můj iPodnikatel víc

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.