Buzzword: Crowdsourcing

Crowdsourcing je poměrně novodobý trend, který využívá iniciativy a ochoty lidí podílet se na tvorbě projektů. Je to takový legální tuning cizích projektů postavený na myšlence “víc hlav, víc ví”.

Je to nástroj používaný podnikovými manažery, obchodníky, podnikateli, vývojáři a i obyčejnými lidmi jako vy, kteří si chtějí splnit svůj sen. Crowdsourcing vám totiž přináší neomezený zdroj nápadů, talentů i profesionálů, kteří vám váš projekt obohatí svým dílem práce např. o nový pohled na věc, novou funkcionalitu apod.

Pod pojmem crowdsourcing tedy rozumíme společné úsilí lidí z různých oborů i míst, kteří se snaží vylepšit nějaký produkt, nebo nějakou svou činností přispět k dílu. Za crowdsourcing se považuje například Wikipedie, kde každý může přispět svým dílem do informační skládačky.

Nejčastěji se crowdsourcing využívá k hledání názvu nějakého produktu nebo aplikace, podoby reklamních bannerů, tvorbě textu reklamních sloganů, písniček apod.

Pokud se rozhodnete využít crowsourcingového řešení nějakého vašeho problému, nebudete litovat, crowsourcing má totiž spoustu výhod. Hlavní výhodou je to, že získáte za příznivou cenu velké množství řešení přímo od spotřebitelů, a můžete proto předpokládat, že proto váš produkt či službu budou rádi využívat.

 

Nezaměňujte crowdsourcing za crowdfunding

Pojmy crowdsourcing a crowdfunding si lidé často pletou a v mnoha článcích na internetu jsem titulek pojednávájící o crowdsourcingu, ale samotný článek se zabýval crowdfungingem.

Abyste v tom nechybovali, rozebereme si tyto anglické slovíčka.

Slovo crowdsourcing se skládá ze slov  crowd neboli dav a source, což můžeme přeložit jako zdroj, pramen či příčinu. Crowdsourcing je tedy pojem, který znamená řešení problému s pomocí velkého množství lidí, tedy davu.

Výraz crowdfunding se skládá opět ze slova crowd (jedná se tedy opět o výraz, který spojujeme s kolektivní činností) a slova fund, což v překladu znamená financovat. Už je vám asi jasné, že slovo crowfunding se používá pro označení kolektivního financování.

Teď už máte jasno v tom, co je a není crowdsourcing a můžete se pustit do lovení nápadů v davu naplno.

Další zajímavé články najdete ZDARMA v e-magu Starting Up

Autor: Petra Tabarová

Diskuze k článku

Přidat komentář
V diskuzi není žádný příspěvek. Vložte první komentář.

ROZJÍŽDÍTE PODNIKÁNÍ?

Balíček Můj iPodnikatel vám s tím pomůže!

Nápady na podnikání

 

Praktické návody

Přehledné e-booky vás krok po kroku provedou všemi administrativními nástrahami při rozjezdu podnikání. Nezapomenete na nic důležitého.

Informace pro podnikatele

 

Užitečné pomůcky

Online aplikace pro tvorbu podnikatelského plánu, vzory smluv a aplikace pro správu objednávek vám zjednoduší život.

Podnikatel prosperuje

 

Spousta inspirace

Každý měsíc vám dáme nové číslo e-magu Starting UP + přístup k jeho starším číslům, videím a do databáze podnikatelských nápadů.

 

Řekněte mi o Můj iPodnikatel víc

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.