Buzzword: Digitální nomád

Digitální nomád je slovo, které se na nás poslední dobou valí ze všech koutů internetu. Už není in být freelancer, nebo hipster. Nyní jsou in nomádi! Pokud tápete, co to ten nomád vlastně je, tak vás potěším – identifikace digitálního nomáda není tak složitá jako u hipstera. Nomád se totiž za to, že je nomád nestydí, ba naopak – křičí to o sobě ze svého cestovatelského zápisníčku, který ho svým způsobem živí. Nezní to báječně?

Kdo je digitální nomád?

Digitální nomád je člověk, který se živí prací na internetu (programátor, grafik, blogger, copywriter, specialista na internetový marketing, sociální sítě nebo infomarketér apod.) a může proto pracovat z jakéhokoliv místa na zemi, kde je kvalitní internetové připojení. Ke komunikaci se spolupracovníky a klienty využívá mail, Skype a další podobné komunikační nástroje.

Co potřebujete k tomu, abyste se stali digitálním nomádem?

Abyste vyrazili na cesty, budete potřebovat notebook, mobil, funkční databázi klientů, finanční prostředky na živobytí, znalost angličtiny, levnou letenku a dobré cestovní pojištění.

Nejlepší nomádské destinace

Pokud vás myšlenka stát se digitálním nomádem láká, mrkněte na web Nomad list, kde najdete žebříček nejlepších destinací pro digitální nomády, ze kterého se dozvíte, jaké je aktuálně počasí, jakou částku vás bude stát měsíc života na tomto místě, jak rychlé je zde připojení a také to, jestli je dané místo bezpečné.

Praha se dlouhodobě drží v čele žebříčku (v době psaní článku na 5. pozici) a k pobytu zde se hlásí zhruba 120 nomádů. Mezi nejoblíbenější místa patří také thajský Bangkok, Chiang Mai a Phuket a nebo mezi českými nomády profláklá kanárská destinace Las Palmas.

Pokud by vás zajímaly příběhy českých nomádů, podívejte se na některý z následujících webů, nebo zkuste zagooglit:

Další zajímavé články najdete ZDARMA v e-magu Starting Up

Autor: Petra Tabarová

Photo credit: Victor Tondee / Foter / CC BY

Diskuze k článku

Přidat komentář
V diskuzi není žádný příspěvek. Vložte první komentář.

ROZJÍŽDÍTE PODNIKÁNÍ?

Balíček Můj iPodnikatel vám s tím pomůže!

Nápady na podnikání

 

Praktické návody

Přehledné e-booky vás krok po kroku provedou všemi administrativními nástrahami při rozjezdu podnikání. Nezapomenete na nic důležitého.

Informace pro podnikatele

 

Užitečné pomůcky

Online aplikace pro tvorbu podnikatelského plánu, vzory smluv a aplikace pro správu objednávek vám zjednoduší život.

Podnikatel prosperuje

 

Spousta inspirace

Každý měsíc vám dáme nové číslo e-magu Starting UP + přístup k jeho starším číslům, videím a do databáze podnikatelských nápadů.

 

Řekněte mi o Můj iPodnikatel víc

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.