Buzzword: E-commerce

Slovních spojení, před kterými se vyskytuje “e”, je hodně a většinou mají jedno společné. Jedná se většinou o výraz patřící do skupiny “e-commerce” neboli elektronické komerce. Patří sem například e-learning, e-business apod.

Výraz e-commerce slouží k označení obchodních transakcí realizovaných pomocí internetu a dalších elektronických prostředků.

Často se zaměňuje pojem e-commerce a e-business. Většina lidí si myslí, že je to jeden pojem řečený jinak. Ale není to pravda. Házet e-business do jednoho pytle s e-commerce je jako srovnávat čtverce a obdélníky. Všechny čtverce jsou obdélníky, ale ne každý obdélník je čtverec. To samé platí o e-commerce a e-business – všechny e-commerce společnosti jsou e-business podniky, ale ne všechny e-business podniky lze považovat za e-commerce.

E-commerce vs. E-business

E-commerce tvoří součást e-businessu. E-business zahrnuje širokou škálu podnikatelských aktivit, zatímco pod e-commerce patří operace spojené s nákupem, prodejem či zákaznickou podporou. Takovýto internetový nákup nemusí být zpoplatněný – za e-commerce se považují i služby a produkty nabízené na internetu zdarma. Do e-commerce řadíme veškeré internetové obchody i elektronický marketing (online reklama, email marketing, affiliate programy, SEO, PPC…).

Další zajímavé články najdete ZDARMA v e-magu Starting Up 

Autor: Petra Tabarová

Diskuze k článku

Přidat komentář
V diskuzi není žádný příspěvek. Vložte první komentář.

ROZJÍŽDÍTE PODNIKÁNÍ?

Balíček Můj iPodnikatel vám s tím pomůže!

Nápady na podnikání

 

Praktické návody

Přehledné e-booky vás krok po kroku provedou všemi administrativními nástrahami při rozjezdu podnikání. Nezapomenete na nic důležitého.

Informace pro podnikatele

 

Užitečné pomůcky

Online aplikace pro tvorbu podnikatelského plánu, vzory smluv a aplikace pro správu objednávek vám zjednoduší život.

Podnikatel prosperuje

 

Spousta inspirace

Každý měsíc vám dáme nové číslo e-magu Starting UP + přístup k jeho starším číslům, videím a do databáze podnikatelských nápadů.

 

Řekněte mi o Můj iPodnikatel víc

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.