Čtyři tipy pro pohodlnou mobilní kancelář u moře nebo na chalupě

Slunečné dny a vysoké letní teploty přímo vybízejí k tomu opustit kancelář. Málokdo z nás si však může dovolit dvouměsíční volno, naopak stále více lidí musí pracovat i na dovolené. V následujícím článku představíme, jak si užít léta zařízením příjemného mobilního pracoviště, ať už na chalupě, či u moře. Fungovat bude srovnatelně jako vaše standardní kancelář.

Jak si zařídit mobilní kancelář na dovolené

1Pořiďte si notebook s kvalitní baterií

Stěžejní věcí ve vaší mobilní kanceláři je kvalitní a lehký notebook. Pokud plánujete pracovat venku na zahradě, kde není připojení k elektrické síti, zvolte laptop s dobrou baterií, která vydrží dlouho bez nutnosti nabíjení. V případě častých přesunů a cestování je na dovolenou vhodný tablet, který je lehký a skladný. Po připojení externí klávesnice se stává adekvátním nástrojem i pro psaní delších textů či vyřizování e-mailů.

Velkým pomocníkem jsou také multifunkční nabíječky. „Pro mobilní kancelář jsou ideální a téměř nezbytné multifunkční nabíječky, ve kterých je možné nabít až čtyři mobilní zařízení zároveň. Zařízení je možné plně používat i během jejich nabíjení. Nabíječka navíc současně funguje jako stojan, a poskytuje tak ideální úhel pro psaní či čtení na obrazovce tabletu,“ vysvětlila Jana Martínková, marketingová manažerka společnosti Activa.

2Elektroniku při cestování dobře zabezpečte

Notebooky i tablety jsou při cestování vystaveny zvýšenému riziku mechanického poškození. Samozřejmostí je tedy kvalitní obal či brašna, která váš přístroj spolehlivě ochrání před rozbitím či poškrábáním. Při výběru obalu na notebook zvažte, kam s ním budete cestovat. Podle toho se pak rozhodněte, zda postačí měkké polstrování, nebo bude vhodnější silná odolná schránka.

 

Při nákupu obalu věnujte pozornost také velikosti a tvaru notebooku. Přístroj by se v obalu neměl volně pohybovat, ani by neměl být do pouzdra tlačen silou. Velmi často se k výrobě obalů využívá neopren, který je lehký a velice odolný. Pokud svůj notebook či tablet plánujete běhempracovní dovolené nosit na pláž, neoprenový obal jej ochrání před nečistotami či zrnky písku.

3Využijte online aplikace a datová úložiště

Pro práci z terénu je vhodné využívat datová úložiště. K potřebným dokumentům se pak totiž můžete dostat z jakéhokoliv místa, kde je internetové připojení, ať už z plážové kavárny, či z horské vesničky. Data můžete sdílet třeba přes Google disk či Dropbox. Hodit se vám mohou také aplikace, které vám pomohou zorganizovat práci a naplánovat jednotlivé úkoly.

4Chraňte před horkem sebe i notebook

Práce na zahradě může být příjemná. Pokud však teploměr ukazuje tropická horka, měli byste učinit několik opatření pro sebe i své přístroje. Od horka vám uleví malý stolní větrák, který můžete zapojit do prodlužovacího přívodu. Chlazení však potřebuje také váš notebook. Ochranu přístroje před horkem zajistí podstavce s tichými ventilátory, které je možné napájet přes USB.

Protiskluzové zarážky zabrání sesmeknutí notebooku ze stolu a jeho poškození, zvláště pokud máte stůl umístěný v nestabilním terénu. V případě, že pracujete s tabletem a klávesnicí, pořiďte si ergonomickou podložku z gelové hmoty. Je potažena hypoalergenní látkou, která dobře odvádí teplo a vlhkost.

Zdroj: Activa – redakčně upraveno

Diskuze k článku

Přidat komentář
V diskuzi není žádný příspěvek. Vložte první komentář.

ROZJÍŽDÍTE PODNIKÁNÍ?

Balíček Můj iPodnikatel vám s tím pomůže!

Nápady na podnikání

 

Praktické návody

Přehledné e-booky vás krok po kroku provedou všemi administrativními nástrahami při rozjezdu podnikání. Nezapomenete na nic důležitého.

Informace pro podnikatele

 

Užitečné pomůcky

Online aplikace pro tvorbu podnikatelského plánu, vzory smluv a aplikace pro správu objednávek vám zjednoduší život.

Podnikatel prosperuje

 

Spousta inspirace

Každý měsíc vám dáme nové číslo e-magu Starting UP + přístup k jeho starším číslům, videím a do databáze podnikatelských nápadů.

 

Řekněte mi o Můj iPodnikatel víc

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.