Ekologický firemní dárek udělá dobrý dojem

Společenská odpovědnost se stává důležitou součástí firemní kultury mnoha tuzemských společností. Její významnou součástí je i ekologické smýšlení a jednání. Ohleduplný vztah k životnímu prostředí je v dnešní době navíc poměrně módní záležitostí. Řada firem a institucí si tak na ekologicky uvědomělém chování staví svoji image. Jednou z možností, jak své ekologické smýšlení prezentovat, je obdarovat své obchodní partnery ekologickými dárky. Ať už darujete recyklovaný výrobek nebo třeba kousek lesa, pomůžete životnímu prostředí, a navíc uděláte dobrý dojem.

Ekologický dárek pro obchodní partnery

Vybírejte lokální produkty

Ekologicky šetrným dárkem může být vlastně celá řada tuzemských produktů. Takové předměty zanechávají menší ekologickou stopu. Jsou vyrobeny z místních surovin a tím, že zakoupený dar nemusel urazit dlouhou cestu třeba až z Číny, se snižuje zátěž vyvíjená na životní prostředí. Neprodukuje se tolik emisí a neplýtvá se zbytečně palivem.

 

Vybírat můžete z lokálních produktů přímo ve vašem okolí. Pokud si navíc zvolíte malého výrobce, který klade důraz na ekologicky šetrnou produkci, máte vystaráno. Ideálním darem může být víno z ekologicky vypěstovaných hroznů, na které si navíc můžete nechat zhotovit logo vaší společnosti. Vybírat můžete rovněž z rukodělných výrobků označených ochrannou známkou regionálních produktů. Takové známky mají třeba v Moravském Krasu, Bílých Karpatech, na Šumavě nebo v okolí Jablunkova.

Recyklované či přírodní materiály

Ekologický firemní dárek by měl být vyroben z přírodních nebo recyklovaných materiálů. Vybírejte z předmětů ze dřeva, organické bavlny nebo recyklovaného skla či papíru.

Může se jednat o stylový zápisník z recyklovaného papíru nebo vkusný dekorativní předmět do kanceláře vyřezaný ze dřeva.

Pořídit můžete dokonce i dárky z vysloužilých elektrozařízení. „Na sběru elektroodpadu, ze kterého budou dárky vyrobeny, se mohou navíc podílet i vlastní zaměstnanci firmy,“ upozornila Adéla Zimáčková ze společnosti REMA Systém, která realizuje projekt Zelená firma zaměřený na sběr firemního elektroodpadu a vytváří z něho šperky a doplňky značky Trash Made.

Darovat můžete také přírodní kosmetiku, která nebyla testována na zvířatech. Pokud bude navíc vyrobena z bio surovin, tím lépe. To samé platí i o darovaných potravinách či nápojích, jako je kvalitní káva, víno nebo čokoláda.

Přispějte na dobrou věc

Ekologickým dárkem může být i ten, jehož koupí přispějete na ochranu přírody. Jedná se často o produkty prodávané různými ekologickými organizacemi.

Řadu takových předmětů nabízí například Hnutí duha, u něhož si můžete vybrat třeba knihy nebo různé dárkové předměty, které pak mohou nést logo vaší firmy. Ekologické dárky nabízí ve svém e-shopu také sdružení Arnika, kde můžete svým obchodním partnerům vybrat například ručně vyráběné diáře.

Ryze ekologickým dárkem může být také certifikát, že jste jménem obdarovaného přispěli určitým finančním obnosem na péči o část přírody či nějaké zvíře. Přispět můžete například na rašelinnou louku na Vysočině nebo si zde zakoupit strom. Běžně se také dá adoptovat zvíře v zoo, jemuž bude za vaše prostředky věnována patřičná péče.

Ekologické balení na závěr

Vybraný dárek pro obchodní partnery by měl mít také stylové ekologické balení. Na trhu jsou k dispozici recyklované dárkové tašky nebo balicí papír. Běžný balicí papír je recyklovaný asi z 25 %. Nejekologičtější je ale klasický balicí papír na balíky nazývaný „šedák“, jenž je 100% recyklovaný. Vhodné jsou také papíry s certifikátem FSC, vyrobené ze dřeva pocházejícího z šetrně obhospodařovaných lesů. Namísto klasických polypropylenových barevných stužek můžete dárek na závěr převázat vkusně vypadajícím lýkem.

Zdroj: společnost REMA systém

Diskuze k článku

Přidat komentář
V diskuzi není žádný příspěvek. Vložte první komentář.

ROZJÍŽDÍTE PODNIKÁNÍ?

Balíček Můj iPodnikatel vám s tím pomůže!

Nápady na podnikání

 

Praktické návody

Přehledné e-booky vás krok po kroku provedou všemi administrativními nástrahami při rozjezdu podnikání. Nezapomenete na nic důležitého.

Informace pro podnikatele

 

Užitečné pomůcky

Online aplikace pro tvorbu podnikatelského plánu, vzory smluv a aplikace pro správu objednávek vám zjednoduší život.

Podnikatel prosperuje

 

Spousta inspirace

Každý měsíc vám dáme nové číslo e-magu Starting UP + přístup k jeho starším číslům, videím a do databáze podnikatelských nápadů.

 

Řekněte mi o Můj iPodnikatel víc

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.