Hypotéku na byt může pomoci hradit jeho pronájem

Investice do nemovitosti, kterou budeme následně pronajímat, může představovat jeden z lukrativních způsobů, jak splácet hypoteční úvěr a ještě dobře se zajistit do budoucna.

Volba cílového regionu je základ

Pořídit si byt, ať už v družstevním či osobním vlastnictví, a nabídnout jej pro další pronájem může být skvělou alternativou k investicím do cenných papírů, drahých kovů nebo uměleckých předmětů. Je však třeba vše řádně rozvážit. V první řadě je zde výběr regionu, protože od něj se odvíjí nejen cena bytů, ale také atraktivita pro nájemce. Obecně platí, že velká města, mezi nimi i Praha, mají větší šance. Dobrou volbou může být i pořízení bytu v blízkosti vysokých škol, kde jsou rozsáhlé možnosti pro pronájem skupině studentů – ti jsou v řadách neplatičů jen výjimečně.

Za jak dlouho se byt zaplatí?

Rentu začne vytvářet pronájem až po určité době, v mnoha případech se zaplatí za několik let, v Praze se někdy musí čekat i celou generaci. Například na Ústecku nebo Ostravsku jsou byty levnější, na druhou stranu jsou zde lokality, které se nedají označit právě za výstavní a sehnat nájemce může být výrazně složitější.

Nejde o bezpracný zisk, protože koupí bytu teprve vše začíná. Natrefit na opravdu spolehlivého nájemníka, který ve vašem bytě zůstane celé roky? To může být sázka do loterie, na místě je proto sjednání kvalitního pojištění majetku. V neposlední řadě platí, že pokud nikoho delší dobu nenajdete, půjde potom celý nájem z vaší kapsy (a jde o v podstatě zbytečný výdaj).

Financování přes hypotéku je časté

Mnoho lidí investuje do nemovitostí tak, že si nejprve sjedná hypoteční úvěr a posléze byt pronajímá, aby si na sebe postupně vydělal. V případě nalezení zajímavé lokality, prověřeného nájemníka a získání výhodného úroku hypotéky může jít o skutečně dobrou investici.

Diskuze k článku

Přidat komentář
V diskuzi není žádný příspěvek. Vložte první komentář.

ROZJÍŽDÍTE PODNIKÁNÍ?

Balíček Můj iPodnikatel vám s tím pomůže!

Nápady na podnikání

 

Praktické návody

Přehledné e-booky vás krok po kroku provedou všemi administrativními nástrahami při rozjezdu podnikání. Nezapomenete na nic důležitého.

Informace pro podnikatele

 

Užitečné pomůcky

Online aplikace pro tvorbu podnikatelského plánu, vzory smluv a aplikace pro správu objednávek vám zjednoduší život.

Podnikatel prosperuje

 

Spousta inspirace

Každý měsíc vám dáme nové číslo e-magu Starting UP + přístup k jeho starším číslům, videím a do databáze podnikatelských nápadů.

 

Řekněte mi o Můj iPodnikatel víc

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.