Ověření pravosti značkových textilií

Pokud je předmětem vašeho podnikání prodej značkových textilií, měli byste myslet na ověření pravosti výrobků, které prodáváte. Nespoléhejte se na slovní záruky od svého dodavatele. Místo toho si nechte pojistit, že vámi prodávané oblečení je originální, vaši zákazníci k vám budou mít jistě větší důvěru.

Pravost textilií

Pokud chcete mít jistotu, že prodáváte originální značkové zboží, je dobré nechat si od dodavatele předložit Certifikaci o pravosti zboží. Anebo můžete navrhnout uzavření smlouvy, kde je zcela jasně garantován původ a pravost dané značky.

Je moudré nechat si předložit rovněž smluvní ujednání vašeho dodavatele s konkrétním výrobcem, který by měl mít oprávnění k takové výrobě. Při tomto postupu jste chráněni a odpovědnost padá na vašeho dodavatele, i když je ze zahraničí.

Pokud chcete ještě dále zvýšit svoji ochranu, je možné požádat o konzultaci  tuzemské odborné úřady, případně soudní znalce v oboru značkových textilií. Ti podle ochranných prvků, které každá značka má, a které se snaží padělatelé napodobovat, mohou rozhodnout o tom, zda je výrobek originál či je to plagiát.

Dále si nezapomeňte zkontrolovat, zda pro dané zboží neexistuje pro území ČR výhradní dovozce a váš dodavatel ho prodejem do vašeho obchodu neobchází, zde by rovněž mohl vzniknout problém.

Zboží, které není originálem můžete také prodávat, ale nesmíte ho prezentovat jako značkové a nesmí být svými prvky zaměnitelné se značkovým.

 

 

Diskuze k článku

Přidat komentář
V diskuzi není žádný příspěvek. Vložte první komentář.

ROZJÍŽDÍTE PODNIKÁNÍ?

Balíček Můj iPodnikatel vám s tím pomůže!

Nápady na podnikání

 

Praktické návody

Přehledné e-booky vás krok po kroku provedou všemi administrativními nástrahami při rozjezdu podnikání. Nezapomenete na nic důležitého.

Informace pro podnikatele

 

Užitečné pomůcky

Online aplikace pro tvorbu podnikatelského plánu, vzory smluv a aplikace pro správu objednávek vám zjednoduší život.

Podnikatel prosperuje

 

Spousta inspirace

Každý měsíc vám dáme nové číslo e-magu Starting UP + přístup k jeho starším číslům, videím a do databáze podnikatelských nápadů.

 

Řekněte mi o Můj iPodnikatel víc

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.