Srovnání tarifů pro podnikatele – s kým může podnikatel volat nejvýhodněji?

Drobní a střední podnikatelé představují pro mobilní operátory lukrativní segment, na který stále více cílí své nabídky. Tuzemští operátoři připravili pro podnikatele desítky tarifů, přičemž každý z nich tvrdí, že právě ta jeho nabídka je nejlepší, nejvýhodnější a nejúžasnější. Bez nadsázky řečeno, nabídka tuzemských operátorů připomíná džungli, ve které je extrémně náročné se orientovat. V nerovném postavení zákazníka a operátora, je tak pro spotřebitele dostatek informací tou nejlepší zbraní, proto jsme pro vás připravili srovnání mobilních tarifů pro podnikatele.

Jak vybrat mobilního operátora a tarif pro podnikatele

Operátoři jsou navíc mistři v zakrývání těch méně příznivých stránek svých nabídek, které jsou ale pro zákazníka často klíčové, takže jejich nabídky vypadají opticky dobře. Dříve či později po podpisu smlouvy však zákazník může u svého tarifu objevit zásadní negativa, to už ale bývá pozdě. Inu, když ptáčka lapají, pěkně mu zpívají.

Proto jedna rada na úvod – ať už vám kdokoli nabízí cokoli, nespěchejte s rozhodnutím. Hlavně si nejprve ujasněte své potřeby. Nemá cenu platit za služby, které nevyužijete.

Vždy si dejte čas na rozmyšlenou, pročtěte si podmínky, zjistěte, co nabízí konkurence. Pokud vás někdo tlačí ve stylu „no ještě že jste dnes přišel, dnes je poslední den, kdy máme přímo pro vás úžasnou nabídku…“ tak se raději otočte a běžte pryč, pravděpodobně to bude lež.

Vyhněte se smlouvám na roky

V dnešní nejisté době buďte extrémně opatrní s podepisováním smluv. O2 a T-Mobile si totiž zákazníka rádi uváží až na tři dlouhé roky, přičemž výhody plynoucí z takové smlouvy jsou pro zákazníka často minimální. Pokud byste totiž třeba za rok chtěli za lepší nabídkou, bude vás to stát nemalé penále. U T-Mobile dokonce ani nelze smlouvu na dobu určitou vypovědět, takže pozor.

 

V tomto ohledu doporučujeme nechat si dveře otevřené a nekupovat u operátora ani mobil za „zvýhodněnou cenu“. Budete mít mnohem lepší pozici do budoucna pro případné vyjednávání o lepší nabídce. Stačí naznačit přechod ke konkurenci a velmi pravděpodobně vám stávající operátor nabídne mnohem lepší podmínky, jen aby si vás udržel. Naproti tomu se smlouvou žádné vyjednávání ani nebude.

Ani dotované telefony si raději neberte

Dotace, tedy rozdíl mezi plnou a zvýhodněnou cenou, jsou totiž u tuzemských operátorů minimální. Za úpis a vzdání se možnosti získat lepší nabídku rozhodně nestojí. Záleží samozřejmě na počtu SIM karet a obratu, který zákazník u operátora generuje. Pokud ve firmě provoláte tisíce měsíčně, pak samozřejmě můžete přístup k úplně jiným cenám, a to jak na straně hardware, tak co se týče cen. Nedá se tedy obecně říct, že by se dotovaný mobil nevyplatil vždy, zpravidla se ale nevyplatí.

Diskuze k článku

Přidat komentář
Jituš Pokud si koupíte kvalitní telefon u některého operátora, tak vám dají i lepší tarif. Povedlo se mi to u tmobile, odkud jsem si vzala Samsung Galaxy A20e (recenze tohoto telefonu je tu https://www.testado.cz/srovnani-mobilnich-telefonu/).
Pokud telefon nekupujete, tak se nenechte odradit a pohrozte odchodem. to také pomáhá
25.10.2019 15:58 | Odpovědět

ROZJÍŽDÍTE PODNIKÁNÍ?

Balíček Můj iPodnikatel vám s tím pomůže!

Nápady na podnikání

 

Praktické návody

Přehledné e-booky vás krok po kroku provedou všemi administrativními nástrahami při rozjezdu podnikání. Nezapomenete na nic důležitého.

Informace pro podnikatele

 

Užitečné pomůcky

Online aplikace pro tvorbu podnikatelského plánu, vzory smluv a aplikace pro správu objednávek vám zjednoduší život.

Podnikatel prosperuje

 

Spousta inspirace

Každý měsíc vám dáme nové číslo e-magu Starting UP + přístup k jeho starším číslům, videím a do databáze podnikatelských nápadů.

 

Řekněte mi o Můj iPodnikatel víc

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.