Srovnání tarifů pro podnikatele – s kým může podnikatel volat nejvýhodněji?

Drobní a střední podnikatelé představují pro mobilní operátory lukrativní segment, na který stále více cílí své nabídky. Tuzemští operátoři připravili pro podnikatele desítky tarifů, přičemž každý z nich tvrdí, že právě ta jeho nabídka je nejlepší, nejvýhodnější a nejúžasnější. Bez nadsázky řečeno, nabídka tuzemských operátorů připomíná džungli, ve které je extrémně náročné se orientovat. V nerovném postavení zákazníka a operátora, je tak pro spotřebitele dostatek informací tou nejlepší zbraní, proto jsme pro vás připravili srovnání mobilních tarifů pro podnikatele.

Srovnání tarifů pro podnikatele

My se v dnešním článku zaměříme na standardní nabídku mobilních služeb pro podnikatele a přehledně si ji srovnáme. V tabulkách jsou všechny ceny uvedeny včetně DPH.

Pozn. Zajímavé pak mohou být i běžné nabídky operátorů, které v tomto srovnání nejsou uvedeny. Pro výběr toho správného můžete použít porovnání nejlepších mobilních tarifů.

Pozor na účtování hovorů, neplaťte za nevyužité služby

Důležitou roli hraje u tarifů způsob účtování. Vodafone účtuje způsobem 60+1, to znamená, že první minutu zaplatíte vždy celou, i když voláte třeba jen 23 sekund. Dále vám pak operátor účtuje hovor po jednotlivých sekundách. O2 a T-Mobile účtují hovory po celých minutách (60+60). To je pro zákazníka velmi nevýhodné, jelikož taková tarifikace prodražuje ceníkovou sazbu v průměru o čtvrtinu. Tarify Podnikatel Plus účtuje T-Mobile způsobem 60+30, prodražení je v průměru 12%.

Důvod, proč je způsob účtování hovorů zásadní, je prostý - platíte i za nevyužité služby, respektive za čas, který jste neprovolali. Příklad: máte tarif O2 Neon M s minutovou sazbou 5 Kč/min. Hovor ukončíte v čase 1:02 a platíte rovných 10 Kč. V krajním případě tedy až o 100 % víc. S nevýhodným účtováním se samozřejmě operátoři nechlubí.

Tarify pro podnikatele od O2 – O2 Neon a Podnikání

  • „Tzv. Neomezené volání“

V nabídce O2 najdeme speciálně pro podnikatele tarify Podnikání. Jejich výhodnou je „neomezené“ volání. Z uvozovek jste jistě poznali, že nabídka má hromadu háčků. Krom nejvyššího tarifu jde jen o volání do vlastní sítě a na pevnou a k tomu jen ve všední dny od devíti do pěti. Jinak se vám odečítají volné minuty. Více prozradí následující tabulka:

Srovnání tarifů

Kliknutím tabulku zvětšíte na celou obrazovku.

I tarify Neon nabízí neomezené volání, ale hlavně po špičce. S nejvyššími Neony můžete volat neomezeně po celý den, konkrétně Neon XXL nabízí neomezené volání do všech sítí. Zaplatíte za něj ale 3 900 Kč. Při objednání elektronicky vám O2 odpustí 20 % z paušálu po dobu prvního roku. Další rok už si bude účtovat plnou cenu. Nevyužité jednotky O2 nepřevádí.

Srovnání tarifů pro podnikatele

Kliknutím tabulku zvětšíte na celou obrazovku.

  • Cena za odchod

A teď pozor. Neony i Podnikání jsou s dvouletým úvazkem. Pokud byste chtěli přejít za lepší nabídkou, připravte si na pokutu 150 Kč měsíčně za to, že vás O2 pustí. V případě tříletého závazku, kdy si tarif pořídíte i s dotovaným mobilem pak kyslíkový operátor žádá za ukončení smlouvy 250 Kč měsíčně. V obou případech se pokuta násobí počtem měsíců, které zbývají do konce smlouvy.

  • Připojení na internet? Jedině s omezeným limitem dat

Dnešní podnikání samozřejmě vyžaduje mobilní přístup k internetu. Přístup k němu přímo z mobilu vás bude u O2 stát dalších 150 či 300 Kč měsíčně. U toho prvního platí datový limit 150 MB, u dražšího je limit 500 MB. Pokud limit „přešvihnete“, stane se surfování utrpením, jelikož rychlost spadne na úroveň vytáčeného připojení, které možná ještě pamatujete. Toto platí v zásadě pro všechny operátory.

Tarify pro podnikatele od T-Mobile – T-Mobile Grand a Podnikatel Plus

Širokou paletu služeb pro podnikatele nabízí i T-Mobile. Z jeho portfolia vybíráme tarify Podnikatel Plus a Grand. Tarify Podnikatel mají několik výhod: neomezené volání v rámci firmy zadarmo, respektive za 0,36 Kč pro nižší paušály, Internet v mobilu součástí tarifu nebo volání do zemí sousedících s ČR za stejné ceny jako v tuzemsku. Jsou založeny na kreditním principu, který umožňuje maximální flexibilitu.

Srovnání tarifů pro podnikatele

Kliknutím tabulku zvětšíte na celou obrazovku.

Tarify Podnikatel Plus tak umožňují volat za vnitrostátní sazbu i do Německa, Rakouska, Polska a na Slovensko. Výhodou je také to, že vám operátor převede nevyužitý kredit do dalšího měsíce. Tarify je možné mít bez úvazku, pokud se ale upíšete, přidělí vám T-Mobile každý měsíc 10 % kreditu navíc po celou dobu závazku. V rámci tarifů Podnikatel Plus 1100 a 1600 je Internet v mobilu Klasik (300 MB) zdarma.

  • Neomezené volání

Neomezené tarify Grand nabízí neomezené volání do vlastní sítě, respektive do všech sítí. Pokud máte zájem, budete se muset upsat alespoň na dva roky. U Grandu se hovory účtují po celých minutách, proto z tisícovky minut v praxi dostanete zhruba 750. Nevyužitý kredit se převádí do dalšího měsíce.

Srovnání tarifů pro podnikatele

Kliknutím tabulku zvětšíte na celou obrazovku.

  • Odejít? V žádném případě

A nyní opět pozor. Smlouvu s T-Mobilem nelze vypovědět. Ani doplacením všech paušálů ani nijak jinak, jakmile vás magentový operátor jednou lapne, není až na výjimečné případy úniku.

  • Datově omezené připojení na internet

Internetové balíčky začínají u T-Mobile na 139 Kč měsíčně (100 MB). Dále je možné pořídit 300 MB za 239 Kč a 1 GB za 499 Kč. V rámci Vánoční nabídky všem uživatelům operátor datové limity dvojnásobí.

Tarify pro podnikatele od Vodafone – Vodafone  Na míru

Vodafone na to jde jinak než jeho konkurenti, láká na nižší ceny a nevyžaduje úvazky na léta. Svou nabídku pro drobné podnikatele staví na tarifech Na míru, ty si každý může sestavit dle svých potřeb. Anebo využít zvýhodněné kombinace s voláním, SMS a internetem, které operátor nabízí. Tarif na míru si můžete namíchat dle svých potřeb:

Srovnání tarifů pro podnikatele

Kliknutím tabulku zvětšíte na celou obrazovku.

Výhodou tarifů je účtování 60+1, takže při volání nad minutu neplatíte nic navíc. Vodafone ale nepřevádí nespotřebované jednotky. Tarify lze aktivovat bez závazku, tedy se smlouvou na dobu neurčitou. Závazek je při koupi dotovaného telefonu půlroční, při odstoupení od takové smlouvy si operátor účtuje zbylé měsíční paušály. Tedy to, co byste mu jinak zaplatili.

U Vodafone se dá ušetřit, pokud si pořídíte tarif ze speciální edice. Příklady:

  • Tarif na míru, 362 Kč: Internet v mobilu (150 MB) + 50 SMS + 100 volných minut
  • Tarif na míru, 552 Kč: Internet v mobilu (150 MB) + 100 SMS + 250 volných minut
  • Tarif na míru, 790 Kč: Internet v mobilu (150 MB) + 100 SMS + 500 volných minut
  • Tarif na míru, 1 490 Kč: Internet v mobilu naplno (600 MB) + neomezené volání + neomezené SMS

Například poslední uvedený tarif válcuje konkurenci, která je v porovnání s ním několikanásobně dražší. Pro zatím platí nabídka speciální edice do konce letošního roku, ale dá se očekávat její prodloužení, jelikož na nižší ceny zákazníci v době hledání úspor hodně slyší.

Mobilní operátor Vodafone spolupracuje s velkoobchodním řetězcem Makro. Pod jeho záštitou nabízí zvýhodněné tarify Mphone. Nabídka je samozřejmě určena pouze pro podnikatele, kteří jsou zároveň zákazníky Makra. Přehled tarifů Mphone najdete v tomto článku.

Mezi další zajímavé nabídky, které přinesly letošní Vánoce, patří ještě předplacená Vodafone karta s nejvýhodnějšími sazbami na trhu. Vskutku výhodné sazby 3,50 Kč do všech sítí a 1,50 Kč za SMS můžete mít za podmínky pravidelného dobíjení 300 Kč měsíčně. Navíc lze s kartou volat či SMSkovat zdarma do vlastní sítě o víkendu.

Diskuze k článku

Přidat komentář
Jituš Pokud si koupíte kvalitní telefon u některého operátora, tak vám dají i lepší tarif. Povedlo se mi to u tmobile, odkud jsem si vzala Samsung Galaxy A20e (recenze tohoto telefonu je tu https://www.testado.cz/srovnani-mobilnich-telefonu/).
Pokud telefon nekupujete, tak se nenechte odradit a pohrozte odchodem. to také pomáhá
25.10.2019 15:58 | Odpovědět

ROZJÍŽDÍTE PODNIKÁNÍ?

Balíček Můj iPodnikatel vám s tím pomůže!

Nápady na podnikání

 

Praktické návody

Přehledné e-booky vás krok po kroku provedou všemi administrativními nástrahami při rozjezdu podnikání. Nezapomenete na nic důležitého.

Informace pro podnikatele

 

Užitečné pomůcky

Online aplikace pro tvorbu podnikatelského plánu, vzory smluv a aplikace pro správu objednávek vám zjednoduší život.

Podnikatel prosperuje

 

Spousta inspirace

Každý měsíc vám dáme nové číslo e-magu Starting UP + přístup k jeho starším číslům, videím a do databáze podnikatelských nápadů.

 

Řekněte mi o Můj iPodnikatel víc

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.