Jak najít to nejlepší místo pro podnikání

Již při přípravě vašeho podnikání musíte udělat zásadní rozhodnutí, které ovlivní na dlouhou dobu dopředu vaši úspěšnost. Jedním z nejdůležitějších marketingových rozhodnutí je i specifikace, kde bude místo vašeho podnikání. Přinášíme vám rady, které vám výběr místa podnikání  usnadní.

Jak vybrat místo pro podnikání

Umístění podnikání je jednou z nejdůležitějších věcí, které musíte na počátku podnikání rozhodnout. Důležité jsou nejen demografické faktory, ale také vaše konkurence. Zkuste si odpovědět na otázky v závěru tohoto článku, vybrat místo pro váš podnik pak bude mnohem snazší.

Prověřte si demografické faktory

Vymezení demografických faktorů může být jednoduché či velmi komplexní, záleží na tom, jak na to půjdete. Existují vysoce náročné lokalizační analýzy, které obsahují informace charakterizující dopravu, demografii, data o životním stylu a porovnávací analýzy.

Můžete si ale vytvořit svou jednoduchou analýzu, ve které budete sledovat základní demografické informace o místě, které hledáte. Zajímat by vás měl věk obyvatel, jejich příjem, společenský status, složení domácností,  aj.

Hlavními demografickými údaji, které by jste měli sledovat jsou zdroje, které lákají lidi navštěvovat vaši oblast, jako jsou kanceláře, školy, univerzity a koleje popř. nemocniční komplexy. Také by jste se měli zaměřit nasilniční provoz a obchodní síť. Důležité je, abyste dostali k vašemu podniku dostatek lidí.

Zjistěte konkurenci

Mnoho expertů tvrdí, že se máte dívat konkurenci přímo do očí. Jednoduše platí, že nejlepší místo pro podnikání je tak blízko vašeho největšího konkurenta, jak jen to jde. Samozřejmě je také důležité zmapovat trasy obyvatel při nákupu, ale příchod ideálního zákazníka je ale klíčový.

Pokud budete v blízkosti vašich konkurentů, můžete získat z jejich marketingových plánů.Jednoduše řečeno, proč neušetřit peníze, když si vaše konkurence vybrala umístění podle ideálních demografických faktorů v této lokalitě. Umístění podniku blízko konkurence je pro obchod i restauraci dobré také proto, že soutěž rodí více obchodu, více zákazníků a to je pozitivní.

Samozřejmě je stále dobrý nápad udělat si své vlastní vyhodnocení lokality, i když se zde vaší konkurenci daří. Přinejmenším to můžete využít při otevření další lokace.

 

Právní pomoc při umísťování provozovny

Už jste našli to správné místo pro podnikání? Vyjednávání nájemní či kupní smlouvy, která bude pro vás výhodná, je stejně důležité, jako samotné umístění podniku.

Mít v této věci po boku dobrého právníka je velmi podstatné, pomůže vám s dobou nájmu, apanáží a podmínkami ohledně nájmu objektu. Také vám může pomoci při jednání s majitelem pronajaté nemovitosti, někdy je totiž komunikace s vlastníkem objektu velmi komplikovaná a právník je pak nepostradatelný.

Diskuze k článku

Přidat komentář
V diskuzi není žádný příspěvek. Vložte první komentář.

ROZJÍŽDÍTE PODNIKÁNÍ?

Balíček Můj iPodnikatel vám s tím pomůže!

Nápady na podnikání

 

Praktické návody

Přehledné e-booky vás krok po kroku provedou všemi administrativními nástrahami při rozjezdu podnikání. Nezapomenete na nic důležitého.

Informace pro podnikatele

 

Užitečné pomůcky

Online aplikace pro tvorbu podnikatelského plánu, vzory smluv a aplikace pro správu objednávek vám zjednoduší život.

Podnikatel prosperuje

 

Spousta inspirace

Každý měsíc vám dáme nové číslo e-magu Starting UP + přístup k jeho starším číslům, videím a do databáze podnikatelských nápadů.

 

Řekněte mi o Můj iPodnikatel víc

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.