Marketingové chyby při plánování podnikání

Mnoho zájemců o podnikání přemýšlí, proč je marketing pro podnikatele tak důležitý a co by se mohlo stát, kdyby se mu v začátcích podnikání dostatečně nevěnovali. Možná patříte mezi ně i vy. A možná, že najdete odpověď v následujícím článku, který upozorňuje na základní marketingové chyby, kterých se budoucí podnikatelé nezřídka dopouštějí.

 

 

Chyby podnikatelů v marketingu

1Příliš veliký cílový trh. 

Samozřejmě, že by mohly vaše produkty či služby oslovit všechny lidi na světě, ale určitě si je všichni nekoupí. Pokud se je pokusíte oslovit všechny, vyjde vaše snaha uchytit se se svým podnikem na trhu na prázdno. Cesta, jak být v podnikání úspěšný, je vytyčit si jeden specifický cílový trh, na který budete zaměřovat všechny své podnikatelské aktivity.

 

2Špatný cílový trh.

Špatný cílovým trhem se rozumí skupina lidí, která nemá o vaše produkty či služby zájem a nebo na ně nemá peníze. Nepředpokládejte, že automaticky víte, kdo co koupí. Podívejte se na to z pohledu zákazníka. Proč by měl mít o váš produkt zájem? Dokážete odpovědět? Nezapomeňte si také odpovědět na otázku, jestli si to váš potenciální zákazník může dovolit.

 

3Hledání cílového trhu na špatných místech.

Nemyslete si, že pokud něco vytvoříte, tak zákazníci k vám přijdou sami. Jakmile identifikujete skupinu vašich cílových zákazníků, musíte se za nimi vydat. Neplýtvejte časem ani penězi tam, kde své potenciální zákazníky nenajdete.

 

4Zdravé jídlo a suroviny

Nepřesvědčivé sdělení. 

Víte, že oslovujete správný cílový trh a víte, jak jej oslovit, ale stále jste bez výsledků? Pak bude problém v samotném sdělení, které předáváte. Lidé mají mnoho voleb, jak mohou utratit své peníze. Vy jim musíte dát opravdu přesvědčivý důvod k nákupu u vás

 

5Nedostatečné oslovování cílového trhu. 

Jedna reklama, e-mail či schůzka pro dostatečné oslovení zákazníků nestačí. Abyste se zákazníkům připomněli, musíte oslovovat cílový trh znovu a znovu. Vaším zájmem by mělo připomenutí se, že jste stále na trhu a že budete rádi, pokud u vás znovu nakoupí či využijí vaše služby.


Zdroj: iPodnikatel.cz (překlad z Business Know-How)

 

Zaregistrujte svůj e-mail a objevte 30 chyb v prvním roce podnikání, které mohou stát vaše podnikání život, pokud se z nich nyní nepoučíte. E-book dostanete e-mailem.

Diskuze k článku

Přidat komentář
V diskuzi není žádný příspěvek. Vložte první komentář.

ROZJÍŽDÍTE PODNIKÁNÍ?

Balíček Můj iPodnikatel vám s tím pomůže!

Nápady na podnikání

 

Praktické návody

Přehledné e-booky vás krok po kroku provedou všemi administrativními nástrahami při rozjezdu podnikání. Nezapomenete na nic důležitého.

Informace pro podnikatele

 

Užitečné pomůcky

Online aplikace pro tvorbu podnikatelského plánu, vzory smluv a aplikace pro správu objednávek vám zjednoduší život.

Podnikatel prosperuje

 

Spousta inspirace

Každý měsíc vám dáme nové číslo e-magu Starting UP + přístup k jeho starším číslům, videím a do databáze podnikatelských nápadů.

 

Řekněte mi o Můj iPodnikatel víc

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.