Startup Weekend poprvé v Ostravě: Vířivky, industriál a funkční podnikání za 54 hodin

Po úspěšných ročnících v Brně, Praze, Plzni nebo Olomouci se celosvětově známý koncept Startup Weekend poprvé dostává do Ostravy. Kreativci z různých oborů si mezi 16. a 18. listopadem vyzkouší, jak přejít od prostého nápadu k funkčnímu podnikání během 54 hodin. Akce se bude konat v industriální oblasti Dolních Vítkovic, konkrétně v autentických prostorách Fajne Dilny, tedy v originálním zázemí inspirovaném DYI dílnami, které slouží k realizaci řemeslných nápadů a rukodělných projektů. Na účastníky čekají zkušení mentoři a přednášející, kteří jim poskytnout profesionální dohled, a ukážou i jiný pohled na podnikání. Víkend je zakončen prezentací (pitchingem) nově-vzniklých startupů před odbornou porotou.

Akce je určena téměř pro kohokoliv, kdo má aktivní zájem o rozvoj podnikání či vlastní praxe. Přihlášení z oboru IT, marketingu, designu, obchodu, nebo jen podnikaví nadšenci se sejdou na jednom místě, společně vytvoří tým a po celý víkend intenzivně pracují na svém nápadu. Účastníci tak budou mít možnost zažít práci v týmu rozličných osobností, získat zajímavé kontakty a zkušenosti, prezentovat před desítkami lidí, a především si ověřit, jestli má jejich nápad reálný potenciál. Pozvaní mentoři se postarají o poradenství, které celý proces realizace usnadní a převede do srozumitelných kroků. Vyvrcholením akce je nedělní pitch, kde se ukáže, co vše se dá za jediný víkend vybudovat.

Za prvotní myšlenkou uspořádat Startup Weekend v Ostravě stojí Filip Goszler a Andrea Šimoníková. „V prostředí startupů se pohybuji již několik let a stát u zrodu historicky prvního Startup Weekendu v Ostravě mi přišlo jako perfektní příležitost,“ uvádí Andrea, a Filip dodává, „fascinuje mě myšlenka, že během 54 hodin může vzniknout tak silný koncept, jako je třeba Facebook.“

Role facilitátora se zhostí Martin Andrle, který se podílel na organizaci už šesti ročníků Startup Weekendu. Mimo jiné, několikrát působil jako mentor a během olomoucké akce právě jako facilitátor. Tentokrát se pouští do ostravské prvotiny.

Předprodej vstupenek probíhá prostřednictvím oficiální webové stránky události. Kromě pracovního programu je pro všechny účastníky nachystáno celovíkendové občerstvení, uvítací dárky a netradiční verze odpočinku - vířivky. To vše v kreativním a syrovém prostředí Fajne Dilny.

Diskuze k článku

Přidat komentář
phillipe Quick response :
nebo Whatsapp: + 33751364257
Hello, I am an individual who offers loans internationally . S kapitálem?
který bude použit k poskytování úvěrů mezi jednotlivci v krátkodobém i dlouhodobém horizontu v rozmezí od 5000 do 900.000 pro všechny vážné lidi, které to skutečně potřebují, úroková sazba je 3% ročně .Poskytuji finanční půjčky, půjčku na investice, půjčku na auto, osobní půjčku . Jsem k dispozici pro splnění své klienty v trvání maximálně 3 Dny po přijetí vaší přihlášky.Nikdo není vážně zdržet se hlasování.
2.10.2019 11:38 | Odpovědět
Nannie I’m not that much of a internet reader to be honest but your sites really nice, keep it up!
I'll go ahead and bookmark your site to come back in the future.
Many thanks

my weblog; Сialis: http://costofcial.com
19.12.2018 13:46 | Odpovědět

ROZJÍŽDÍTE PODNIKÁNÍ?

Balíček Můj iPodnikatel vám s tím pomůže!

Nápady na podnikání

 

Praktické návody

Přehledné e-booky vás krok po kroku provedou všemi administrativními nástrahami při rozjezdu podnikání. Nezapomenete na nic důležitého.

Informace pro podnikatele

 

Užitečné pomůcky

Online aplikace pro tvorbu podnikatelského plánu, vzory smluv a aplikace pro správu objednávek vám zjednoduší život.

Podnikatel prosperuje

 

Spousta inspirace

Každý měsíc vám dáme nové číslo e-magu Starting UP + přístup k jeho starším číslům, videím a do databáze podnikatelských nápadů.

 

Řekněte mi o Můj iPodnikatel víc

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.