Tipy pro úspěšné uvedení produktu na trh

Pokud právě uvádíte nový produkt na trh nebo se na to teprve chystáte, určitě vám pomůže následujících šest tipů. Seznamte se s procesem úspěšného zavádění produktu na trh.

 

 

Tipy pro uvádění produktu na trh

1Bude výrobek někdo potřebovat?

Nejdříve byste měli provést průzkum trhu, abyste zjistili, zda je nový produkt potřebný. Tato potřeba by měla být dostatečná, aby pak přinesla zisk. Jednoduše řečeno, by se vám mělo vyplatit investování času, úsilí a prostředků pro uvedení tohoto produktu na trh.

 

2Existuje v odvětví nějaká konkurence?

Často se říká, že stačí identifikovat existující konkurenci. Ale to není celá pravda. Také musíte vyčíslit přibližný čas, kdy se dostanete do hry a také kdy budete schopni realizovat vaše obchodní plány. 

 

3Budete schopni poskytovat doprovodné služby?

Pokud váš nový produkt vyžaduje servis po prodeji, nejdříve vyčíslete náklady, které na to budou potřeba a také zajistěte lidské zdroje, které budou tuto službu zajišťovat. Potřebujete být dopředu připraveni.

 

4Jaký bude objem prodeje a zisky?

Dalším krokem je odhad objemu produktů, které můžete prodat v určitém časovém období. Nezapomeňte odhadnout i marži. Počítejte také s aktivitami vaší konkurence, které mohou vést třeba i ke snižování cen jejich produktů. Nastavte cenu tak, abyste mohli zavést slevy či výprodeje.

 

5Máte strategii určování cen?

Ze začátku musíte rozhodnout, zda budete pro vaše produkty používat fixní nebo variabilní cenu. U variabilního oceňování můžete začít s nižší zaváděcí cenou v počátečním období nebo naopak změnit cenu na konci tohoto období. Záleží to na vašem produktu, tržních podmínkách, konkurenci a vaší cenové strategii.

 

6Může se váš produkt vyvíjet v čase?

Také budete potřebovat zhodnotit, zda bude váš produkt schopný udržet se při změně podmínek na trhu a jestli po krátké době nebude již zastaralý. Měli byste být schopni váš produkt inovovat a vyvíjet, aby vždy stačil konkurovat současným technologiím.

Zdroj: iPodnikatel.cz (překlad z Morebusiness.com)

 

Diskuze k článku

Přidat komentář
V diskuzi není žádný příspěvek. Vložte první komentář.

ROZJÍŽDÍTE PODNIKÁNÍ?

Balíček Můj iPodnikatel vám s tím pomůže!

Nápady na podnikání

 

Praktické návody

Přehledné e-booky vás krok po kroku provedou všemi administrativními nástrahami při rozjezdu podnikání. Nezapomenete na nic důležitého.

Informace pro podnikatele

 

Užitečné pomůcky

Online aplikace pro tvorbu podnikatelského plánu, vzory smluv a aplikace pro správu objednávek vám zjednoduší život.

Podnikatel prosperuje

 

Spousta inspirace

Každý měsíc vám dáme nové číslo e-magu Starting UP + přístup k jeho starším číslům, videím a do databáze podnikatelských nápadů.

 

Řekněte mi o Můj iPodnikatel víc

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.