Jak vybrat účetní program, aby seděl vašim potřebám 3

V minulém článku jsme se podívali na několik prvních požadavků, které zákazníci vznášejí při výběru vhodného účetního programu. Dnes si povíme o několika dalších kritériích, podle kterých je možné účetní program vybírat.

Výsledek srovnání účetních programů

Z výše uvedených kritérií se zdá, že FlexiBee vychází z našeho srovnání téměř dokonale. Je to opravdu velmi moderní a progresivní systém. Ale i FlexiBee má své nedostatky – „nobody's perfect“ :-)

Absence klasických poboček po republice

FlexiBee najdete pouze v Plzni, zde sídlí výrobce. Po republice sice operují partneři, ale to není klasická pobočka FlexiBee, nenabízí všechny služby jako výrobce (prezentace, školení, podpora...).

Málo míst ke školení

Souvisí s předchozím bodem. Nejsou vypisována hromadná školení pro uživatele, školení se domlouvají individuálně, a probíhají buďto u vás ve firmě, a nebo u partnera. Dá se školit i vzdáleně přes Internet. Pro jednotlivce není ale školení příliš cenově zajímavé. V momentě, kdy k systému není klasická tištěná dokumentace, může to být pro zákazníka problém.

Naopak třeba Pohoda má systém školení velmi dobře organizovaný, školení probíhají pravidelně v pobočkách po celé ČR, a ceny jsou velmi rozumné.

 

Vyšší ceny za licence

Pokud budete srovnávat ceny za nákup licence Pohody, Money S3 a FlexiBee, tak FlexiBee bude z této trojice ve většině případů nejdražší. Předností FlexiBee jsou jeho vlastnosti, nikoli nízká cena. Tento nedostatek ale řeší právě možnost pronájmu licence.

Nepřesvědčili jste mě, chci něco jiného!

I pro vás máme řešení:

  • EKONOM – velmi slibný a stabilní systém, rozumné ceny za licence a aktualizace, slevy pro účetní, možnost síťové verze, příprava napojení na eshopy atd. Doporučuji ho v případě kdy zákazníkovi přijde Pohoda nebo Money příliš "přeplácané" a FlexiBee příliš "moderní".
  • ABRA – funkčně velmi bohatý systém, rozumné ceny, spousta rozšíření. Nevýhodou je nutnost dvou programů, pokud potřebuji daňovou evidenci i podvojné účetnictví zároveň (nevýhodné např. pro účetní firmy).
  • Stereo Kastner – velmi levná a kvalitní alternativa pro jednotlivce a malé firmičky. Nevýhodou je absence síťové verze pro více než 3 PC, a absence rozšíření (napojení na eshopy, maloobchodní prodej atd.).
  • Stereo Ježek – klasika pro podvojné účetnictví od Ježka, velmi oblíbená DOSovská varianta pro účetní. Nevýhodou je fungování pouze na 32bitových PC, a absence dańové evidence (nutno mít Účto Tichý). Toto řeší nové moderní účetnictví DUEL.

Objektivní závěr?

Pohoda i Money jsou nejrozšířenější účetní programy u nás a dlouho to tak ještě zůstane. Také při koupi EKONOMU, Sterea nebo ABRY nešlápnete vedle. Ale ve FlexiBee roste všem těmto systémům konkurent, se kterým musí vážně počítat. Dalo by se říct – dělají to jinak a je to vidět.

Tento článek pro vás připravil: Ing. Jan Bláha ze společnosti BlahaSoft

Společnost BlahaSoft provozuje internetový obchod, který se specializuje na ekonomický a účetní software pro živnostníky, menší a střední firmy.

www.blahasoft.cz

Diskuze k článku

Přidat komentář
kareljunior Pohoda je asi skutečně nejpoužívanější m, ale to přenechávám účetní, protže vede mj. i mzdovou agendu. Na vystavování faktur osobně používám https://imboss.cz/, a zbytke už předávám účetní
25.2.2019 14:21 | Odpovědět

ROZJÍŽDÍTE PODNIKÁNÍ?

Balíček Můj iPodnikatel vám s tím pomůže!

Nápady na podnikání

 

Praktické návody

Přehledné e-booky vás krok po kroku provedou všemi administrativními nástrahami při rozjezdu podnikání. Nezapomenete na nic důležitého.

Informace pro podnikatele

 

Užitečné pomůcky

Online aplikace pro tvorbu podnikatelského plánu, vzory smluv a aplikace pro správu objednávek vám zjednoduší život.

Podnikatel prosperuje

 

Spousta inspirace

Každý měsíc vám dáme nové číslo e-magu Starting UP + přístup k jeho starším číslům, videím a do databáze podnikatelských nápadů.

 

Řekněte mi o Můj iPodnikatel víc

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.