Odchod od účetní

Nespokojenost firem i živnostníků se svou účetní firmou nebo jednotlivcem stoupá. Konec spolupráce pak většina firem oddaluje, a to hlavně díky obavám z problémů s předáním dokumentů, či složitým procesem postoupení celého účetnictví nové firmě. V tomto článku se vám budeme snažit poradit, jak tento proces nastavit a jak se na přechod k nové účetní připravit.

 V první řadě by každá spolehlivá a kvalitní účetní firma měla splňovat tyto podmínky:

1Účetní firma by měla na trhu působit již nějakou dobu.

Je to důležité proto, abyste si mohli u jejích stávajících klientů ověřit, jak jsou s prací a výsledky spokojeni, případně abyste si mohli o této firmě zjistit informace na webu a Facebooku. Ale tady pozor! Některé méně úspěšné firmy mohou na web dávat nepravdivé údaje, proto je důležité zjišťovat si informace hlavně u stávajících klientů.

2Firma by měla být pojištěna proti chybě zaměstnanců.

Chybovat je lidské, ale pro vás je důležité, pokud by přeci jen k nějaké účetní, nebo daňové chybě došlo, aby finanční následky nedopadly na vás a vaši firmu, ale na účetní, která tuto chybu způsobila.

3Výhodou je, pokud se účetní firma neskládá pouze z jednoho zaměstnance.

V případě nemoci této účetní se Vaše firma dostává do možného problému včasného nepodání daňových přiznání a tvrzení. Navíc, jak se říká, víc hlav víc ví a v případě účetnictví a daní je velmi důležité mít s kým probrat aktuální problém a s kým se poradit.

4Výhodou je, pokud firma disponuje vlastním daňovým poradcem.

Účetní osoba nemusí nutně ovládat všechny daňové problémy a v případě takového problému tato osoba může konzultovat s firemním daňovým poradcem. Tím pádem vám odpadají další náklady za konzultaci u daňového poradce. Zároveň může daňový poradce nebo advokát zastupovat tolik firem, kolik chce, na rozdíl od běžné účetní, která může mít plnou moc na neomezené zastupování jen u jednoho správce daně, tedy na FÚ pouze u jednoho klienta.

5 Jak na vás působí zaměstnanci účetní firmy a její prostory.

Pokud se máte s někým pravidelně stýkat a řešit s ním důležité věci (předávání dokladů, řešení účetních problémů), nechcete, abyste na schůzku šli s obavami nebo jinými nepříjemnými pocity.

Témata:
účetnictví  

Diskuze k článku

Přidat komentář
V diskuzi není žádný příspěvek. Vložte první komentář.

ROZJÍŽDÍTE PODNIKÁNÍ?

Balíček Můj iPodnikatel vám s tím pomůže!

Nápady na podnikání

 

Praktické návody

Přehledné e-booky vás krok po kroku provedou všemi administrativními nástrahami při rozjezdu podnikání. Nezapomenete na nic důležitého.

Informace pro podnikatele

 

Užitečné pomůcky

Online aplikace pro tvorbu podnikatelského plánu, vzory smluv a aplikace pro správu objednávek vám zjednoduší život.

Podnikatel prosperuje

 

Spousta inspirace

Každý měsíc vám dáme nové číslo e-magu Starting UP + přístup k jeho starším číslům, videím a do databáze podnikatelských nápadů.

 

Řekněte mi o Můj iPodnikatel víc

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.