Jak se vyvarovat nejčastějších chyb začínajících podnikatelů

Pokud právě začínáte s podnikáním nebo se na něj teprve připravujete, potom věnujte pozornost tomuto článku. Přinášíme vám shrnutí nejčastějších chyb podnikatelů, abyste ještě před samotným zahájením podnikání stihli zabránit tomu, aby vás a vaše podnikání také postihly.

 

 

Chyba č. 6 – Podnikatel nepřijímá marketingová opatření (anebo jedná příliš pomalu).

Úspěšné podnikání závisí na tom, jak rychle umí podnikatel jednat. Ať už jde o šíření informací o produktech, zavádění nových programů pro zákazníky, budování firemních webových stránek či například oslovování zákazníků prostřednictvím direct marketingové kampaně, je to vždy o schopnosti rychle jednat a reagovat na nové impulsy.

Ale pozor, nejde jen o to jednat. Je nezbytné jednat správně (tj. dělat správné věci) ve správný čas a ve správném pořadí.

Rada

Jak ale zjistit, jestli jdete správnou cestou? Jedním způsobem je sebevzdělávání v marketingu anebo si jednoduše najděte marketingového poradce, který dokáže rychle vyhodnotit vaši situaci a navrhnout operativní plán. Na vás už je jen správná realizace plánu.

 

Chyba č. 7 – Neschopnost řídit výdaje.

Kontrolovat výdaje je velmi důležité. Rozhazování peněz na zbytečné výdaje u podnikatelů vede k finančním problémům.

Rada

Je nutné věnovat kontrole výdajů velkou pozornost a mít takový rozpočet, abyste dokázali rozdělovat prostředkymezi dílčí činnosti vašeho podnikání. Naučte se plánovat své finance, abyste vždy měli dostatečné množství peněz pro vyřízení svých plateb

Chyba č. 8 – Žádná představa o time-managementu a ničení osobního života.

Pro podnikatele je důležité, aby co nejvíce práce udělal v regulérní pracovní době. Protože pokud si na sebe vezme příliš mnoho práce, kvalita jeho produktů a služeb, ale i osobní život bude ve výsledku trpět.

Rada

Vyvážit soukromí a pracovní život je velmi důležité pro všechny a platí to především pro podnikatele. Pokud se budete věnovat jen práci, poškodíte své vztahy s partnery, rodinou a blízkými. Mějte na paměti, že práce může být naplňující, ale nenahradí vám ani rodinu, ani přátele, a může se vám jednoduše stát, že zůstanete sami. Pokud práci nezvládnete sám, pak je třeba přibrat do podnikání posily a naučit se delegovat úkoly druhým. Budete mít osobu, které na podnikání bude záležet přinejmenším stejně jako vám a při tom vám se vším pomůže a nebudete na to sami.

 

Chyba č. 9 − Ztráta duše.

Finanční úspěch dokáže lidi hodně ovlivnit a ne vždy k lepšímu, pokud na to nejsou psychicky připravení. Rychlý zisk může podnikatele vést k podezřívání, bezcitnosti, chamtivosti a pýše.

Rada

Věnujte proto pozornost tomu, jak se chováte, abyste nepřišli o to, co má v životě větší cenu než peníze.

 

Chyba č. 10 – Skrývání nových nápadů.

Řada podnikatelů nechce odhalovat své nové nápady, protože mají strach, že jim je jejich konkurence převezme.

Rada

Zveřejněním svých nových idejí, ale můžete zaujmout investory. Před nimi byste své nové záměry tajit neměli. Částečné poodhalení tajemství vám může také pomoci zkoumat trh, na který chcete vstoupit. Zjistíte, kdo by mohli být vaši zákazníci, jak budou reagovat. To vám přinese potřebný klid.

 

Chyba č. 11 – Nepotřebnost mít písemné smlouvy.

Podnikatel považuje za zbytečné podkládat své smluvní vztahy písemními smlouvami.

Rada

Zejména v začátcích podnikání je třeba mít na papíře opravdu všechno. To také platí pokud podnikáte s nějakým partnerem, který je váš kamarád nebo člen rodiny. Nikdy nevíte, co se v budoucnosti stane, a proto zapomeňte na ústní dohody a vše doložte písemnou smlouvou.

Chyba č. 12 – Podnikatel vzdá podnikání příliš brzy a nepoučí se z vlastních chyb.

Chybovat v podnikání je normální. Musíte si uvědomit, že v podnikání budete dělat chyby, protože recept na bezproblémové podnikání neexistuje. Podstatné je chyby přijmout, napravit je a v podnikání pokračovat.

Rada

Nebojte se chyb. V začátcích se jim většinou nevyhnete, je ale důležité se z nich poučit a jít dál. Pracujte hlavně na tom, abyste nikdy neopakovali tutéž chybu dvakrát a kdykoliv narazíte v podnikání na problém, zastavte se a požádejte někoho zkušeného o pomoc. Pomůže vám zjistit, proč jste sešli z cesty vedoucí k prosperujícímu podniku a poradí, jak se na ni vrátit.

Zdroj: V článku byly využity informace ze serveru AccountingWeb, MoreBusiness a BusinessKnowhow.

 

Diskuze k článku

Přidat komentář
V diskuzi není žádný příspěvek. Vložte první komentář.

ROZJÍŽDÍTE PODNIKÁNÍ?

Balíček Můj iPodnikatel vám s tím pomůže!

Nápady na podnikání

 

Praktické návody

Přehledné e-booky vás krok po kroku provedou všemi administrativními nástrahami při rozjezdu podnikání. Nezapomenete na nic důležitého.

Informace pro podnikatele

 

Užitečné pomůcky

Online aplikace pro tvorbu podnikatelského plánu, vzory smluv a aplikace pro správu objednávek vám zjednoduší život.

Podnikatel prosperuje

 

Spousta inspirace

Každý měsíc vám dáme nové číslo e-magu Starting UP + přístup k jeho starším číslům, videím a do databáze podnikatelských nápadů.

 

Řekněte mi o Můj iPodnikatel víc

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.