Na kolik vás přijde založení podnikání

Založení živnosti i společnosti s ručením omezeným s sebou nese nejen vyřizování množství administrativních záležitostí, ale i spoustu dílčích poplatků. Následující článek obsahuje seznam poplatků, na jejichž placení by se měl každý začínající podnikatel připravit. Seznam poplatků nemusí být kompletní, protože každý konkrétní případ zakládání podnikání se může o nějakou položku lišit, přesto vám může dát dobrou představu o tom, kolik bude založení vašeho podnikání stát.

Založení s.r.o. na vlastní pěst vs. ready-made s.r.o. – jak se rozhodnout?

Výhody ready-made s.r.o.

  • Největší výhodou je rychlost, se kterou zákazník začne podnikat. Samotné založení s.r.o. v České republice může trvat i několik týdnů, ale koupě ready-made společnosti a začátek podnikání s ready-made společností proběhne podstatně rychleji.
  • Podnikatel nemusí úřady obíhat sám, podstatnou část záležitostí vyřídí firma nabízející ready-made společnost. Za to si ale jako zákazník trochu připlatíte.

Nevýhody ready-made s.r.o.

  • Podnikatel, který se chystá koupit ready-made společnost, by si měl nejdříve zjistit informace a reference o firmě nabízející ready-made společnosti. Měl by upřednostnit kvalitu služeb a důvěryhodnost před nízkou cenou.
  • Také by před podepsáním smlouvy se specializovanou společností měl zjistit, které položky jsou zahrnuté v ceně kupované ready-made společnosti a za které si bude muset připlatit.

Dá se tedy říci, že založení společnosti na vlastní pěst je vhodnější pro toho, komu nevadí byrokracie spojená se zakládáním obchodních společností, na začátek podnikání tolik nespěchá a raději si vše zařídí sám. Je to lepší řešení také pro ty začínající podnikatele, kteří nechtějí nic neplatit za zprostředkování. Jednoduše dobrá volba pro ty, kdo mají rádi svou peněženku pod kontrolou.

Koupi ready-made s.r.o. lze doporučit tomu, kdo chce podnikat co nejdříve a rád si připlatí za to, že záležitosti spojené se založení firmy za něj vyřídí někdo jiný (případně i proto, že sám se v administrativní stránce věci tolik nevyzná a obrátí se raději na odborníky).

Specializované společnosti však také často nabízejí asistenci a poradenské služby při založení obchodní společnosti podnikatelem samotným podle jeho vlastních představ, což může být pro většinu začínajících podnikatelů zlatá střední cesta.

 

Poznámka: Výše poplatků je aktuání v době zveřejnění článku.

Diskuze k článku

Přidat komentář
Nejlepší online nabí Pokud potřebujete nouzové peníze zdarma buď formou úvěru, pak jsme tu pro vás; Nabízíme úvěr za nízké úrokové sazby a žádné náklady. napište nám ještě dnes
14.12.2020 03:27 | Odpovědět
Martin 363 V případě této problematiky bych se určitě obrátil na www.sidlobezlimitu.cz, kde si umíte vytvořit virtuální sídlo firmy v Praze již od 90 KČ, a to vše vyřešíte online z pohodlí domova.
5.2.2020 14:14 | Odpovědět
donbyznys Myslím, že založení firmy je v naší republice docela nepřehledné, proto jsem tedy využil služeb https://www.ioffshore.cz , která za mě vše potřebné vyřídila, tudíž se plně mohu soustředit na byznys a ne papírování.
31.7.2018 00:11 | Odpovědět

ROZJÍŽDÍTE PODNIKÁNÍ?

Balíček Můj iPodnikatel vám s tím pomůže!

Nápady na podnikání

 

Praktické návody

Přehledné e-booky vás krok po kroku provedou všemi administrativními nástrahami při rozjezdu podnikání. Nezapomenete na nic důležitého.

Informace pro podnikatele

 

Užitečné pomůcky

Online aplikace pro tvorbu podnikatelského plánu, vzory smluv a aplikace pro správu objednávek vám zjednoduší život.

Podnikatel prosperuje

 

Spousta inspirace

Každý měsíc vám dáme nové číslo e-magu Starting UP + přístup k jeho starším číslům, videím a do databáze podnikatelských nápadů.

 

Řekněte mi o Můj iPodnikatel víc

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.